притисни ентер »

„Среќа што не игравме против Бутел оти ќе изгубевме и од нив“
„Среќа што не игравме против Бутел оти ќе изгубевме и од нив“

„Среќа што не игравме против Бутел оти ќе изгубевме и од нив“

Веселин Вујовиќ е доволно искусен да знае какви бурни времиња можат да го снајдат него и неговиот тим. Поразот од Монпеље за Вардар е сериозен шлаканица пред продолжението од сезоната. Стратегот на актуелниот македонски првак не потценувајќи никого истакна дека вечерва, со ваква игра можеле да изгубат и од Бутел Скопје. „Среќен сум што не игравме со

Прв пораз за Вардар во ЛШ, Монпеље со цел плен од Скопје

Прв пораз за Вардар во ЛШ, Монпеље со цел плен од Скопје

Вардар 1961 го запиша првиот пораз оваа сезона. Серијата на Веселин Вујовиќ и неговите момци ја прекина Монпеље, во СЦ „Јане Сандански“ славеше со 25-31 (11-15) во рамките на 4. коло во Лигата на шампионите. Гостите добро го анализираа двократниот освојувач на европската титула, бековите беа добро затворени. Монпеље лесно и по вторпат дојде до целиот

Вујовиќ: Жал ми е поради атмосферата, Вардар не личеше на себе!

Вујовиќ: Жал ми е поради атмосферата, Вардар не личеше на себе!

Дојдоа тешките денови кои Веселин Вујовиќ ги најави. Вардар 1961 за првпат сезонава е поразен на домашен терен, и тоа од Монпеље со 25-31 во едно неубедливо издание. Вардар по некомплетното 4. коло падна на петото место на табелата, има пет бода исто колку и францускиот тим. „Честитики за Монпеље за добрата игра, во ниту еден момент не бевме близу

Вујовиќ: Со ваква игра и од Бутел ќе изгубевме

Вујовиќ: Со ваква игра и од Бутел ќе изгубевме

Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ е разочаран од изданието на неговите ракометари против Монпелје. Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ е разочаран од изданието на неговите ракометари против Монпелје. Вардар денеска потфрли и го доживеа првиот пораз во Лигата на шампионите, на свој терен загуби од Монпелје со шест голови разлика. „Честитки за Монпелје,

Ништо од одмазда – Монпелје повторно го победи Вардар

Ништо од одмазда – Монпелје повторно го победи Вардар

РК Вардар 1961 го забележа првиот пораз во новата сезона во ЕХФ Лигата на шампиони, откако во реприза на полуфиналето од ЛШ од 2018, дома повторно загуби од Монпелје, овојпат со 25:31 (11:15). Монпелје во 2018 година ги спречи Вардар да играат (тогаш) второ финале на Лигата на шампионите, а овојпат дојдоа подготвени во Скопје за да ја забележат втората

Вујовиќ ги подбра играчите: Денеска ќе загубевме и од Бутел!

Вујовиќ ги подбра играчите: Денеска ќе загубевме и од Бутел!

Веселин Вујовиќ беше првиот кој призна дека Вардар за првпат оваа сезона влегува како фаворит во една пресметка во Лигата на шампионите, но реалната слика на теренот донесе сосема поинакво сценарио, бидејќи Монплеје во секој сегмент го надигра македонскиот првак вечерва во „Јане Сандански“. Тоа го призна и самиот Вујо на прес-конференцијата по средбата

Вујовиќ: Ваков Вардар ќе загубеше и од било која екипа во македонскиот шампионат

Вујовиќ: Ваков Вардар ќе загубеше и од било која екипа во македонскиот шампионат

Тренерот на македонскиот ракометен првак и двократен европски шампион Вардар, Веселин Вујовиќ, беше видно разочаран од изданието не неговите избраници во поразот од Монпелје (25-31) во 4. ко.ло од групата А во Лигата на шампионите пред своите гледачи кои направија одлична атмосфера во „Јане Сандански“. Според Вујовиќ ова треба да биде шлаканица која

ПОЛУВРЕМЕ: Вардар има негатива од четири гола против Монпеље

ПОЛУВРЕМЕ: Вардар има негатива од четири гола против Монпеље

Вардар 1961 по првото полувреме против Монпеље во рамките на 4. коло во Лигата на шампиони има негатива од четири гола (11-15). Засега фали експлозивноста која ја гледавме на претходните мечеви, ја нема дефанзивата, ниту пак добра реализација. Ќе мора да се подигне нивото на игра за да „црвено-црните“ се вратат во мечот и останат непоразени. Македонскиот

Прв пораз на Вардар, Монпелје со убедлива победа си замина од Скопје

Прв пораз на Вардар, Монпелје со убедлива победа си замина од Скопје

По одличниот старт на сезоната во Лигата на шампионите, Монпелје го спушти Вардар на земја откако во „Јане Сандански“ го победи со 31:25. По одличниот старт на сезоната во Лигата на шампионите, Монпелје го спушти Вардар на земја откако во „Јане Сандански“ го победи со 31:25. Стартот на сезоната во Лигата на шампионите можеби ги крена вардаровите ракометари