притисни ентер »

Обрадовиќ го сака Теодосиќ покрај себе во „Фенер"?

Обрадовиќ го сака Теодосиќ покрај себе во „Фенер"?

Турците тврдат дека Милош Теодосиќ е голема желба на најдобриот тим во земјата. Според пишувањето на турските медиуми, доколку племејкерот на ЛА Клиперс, не остане во овој клуб од НБА лигата, Жељко Обрадовиќ би сакал да го види во редовите на неговиот клуб. Скоро извесно е дека ова лето Бред Вонамејкер ќе го напушти шампионскиот тим на „сино-жолтите"од

Милош Теодосиќ се сели во Фенербахче?

Милош Теодосиќ се сели во Фенербахче?

Играчот на ЛА Клиперс во НБА лигата, Милош Теодосиќ, турските медиуми го селат во редовите на шампионот на оваа земја, Фенербахче. Според истите извори, тренерот Жељко Обрадовиќ, внимателно ја следи ситуацијата со Теодосиќ, по најавите дека ЛА Клиперс имаат намера да го раскинат договорот со овој кошаркар. НБА тимот, има можност до 15.јули да го отпушти

Теодосиќ пред потпис со Фенербахче

Теодосиќ пред потпис со Фенербахче

Плејмејкерот и капитен на српската кошаркарска репрезентација Милош Теодосиќ е пред враќање во Европа и настап во екипа од Евролигата. Како што пренесуваат турските медиуми, тренерот на турскиот тим Фенербахче, како и српски стручњак Жељко Обрадовиќ, имаат желба Теодосиќ да го донесат во својот тим. ЛА Клиперс имаат опција да го отпуштат Милош Теодосиќ

Фенербахче ќе тргне по Теодосиќ

Фенербахче ќе тргне по Теодосиќ

Играчот на ЛА Клиперс во НБА лигата, Милош Теодосиќ, турските медиуми го селат во редовите на шампионот на оваа земја, Фенербахче. Според истите извори, тренерот Жељко Обрадовиќ, внимателно ја следи ситуацијата со Теодосиќ, по најавите дека ЛА Клиперс имаат намера да го раскинат договорот со овој кошаркар. НБА тимот, има можност до 15.јули да го отпушти

Фенербахче ќе тргне по Теодосиќ

Фенербахче ќе тргне по Теодосиќ

Играчот на ЛА Клиперс во НБА лигата, Милош Теодосиќ, турските медиуми го селат во редовите на шампионот на оваа земја, Фенербахче. Според истите извори, тренерот Жељко Обрадовиќ, внимателно ја следи ситуацијата со Теодосиќ, по најавите дека ЛА Клиперс имаат намера да го раскинат договорот со овој кошаркар. НБА тимот, има можност до 15.јули да го отпушти

Фенербахче ќе тргне по Теодосиќ

Фенербахче ќе тргне по Теодосиќ

Играчот на ЛА Клиперс во НБА лигата, Милош Теодосиќ, турските медиуми го селат во редовите на шампионот на оваа земја, Фенербахче. Според истите извори, тренерот Жељко Обрадовиќ, внимателно ја следи ситуацијата со Теодосиќ, по најавите дека ЛА Клиперс имаат намера да го раскинат договорот со овој кошаркар. НБА тимот, има можност до 15.јули да го отпушти

Фенербахче ќе тргне по Теодосиќ

Фенербахче ќе тргне по Теодосиќ

Играчот на ЛА Клиперс во НБА лигата, Милош Теодосиќ, турските медиуми го селат во редовите на шампионот на оваа земја, Фенербахче. Според истите извори, тренерот Жељко Обрадовиќ, внимателно ја следи ситуацијата со Теодосиќ, по најавите дека ЛА Клиперс имаат намера да го раскинат договорот со овој кошаркар. НБА тимот, има можност до 15.јули да го отпушти

Се зголемува српската колонија во Фенербахче!?

Се зголемува српската колонија во Фенербахче!?

По само една година во НБА лигата, Милош Теодосиќ летово би можел да се врати во европската кошарка. Лос Анџелес Клиперс има опција до 15 јули да го откупи неговиот договор за 2,1 милиона долари или да го задржи уште една година и да му плати 6,3 милиони. Се погласни се информациите за раскин на соработката бидејќи Теодосиќ во првата сезона во НБА