притисни ентер »

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

4NEWS 4NEWS Барај Барај Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата Автор: Деск 20/11/2023 17:41 Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз ги кажа своите амбиции за следните години. Тој сака да го победува Србинот Новак Ѓоковиќ и еден ден да стане најдобар во историјата на овој спорт. – Искрено, ако размислувам така, ќе морам да

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

- Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз ги кажа своите амбиции за следните години. Тој сака да го победува Србинот Новак Ѓоковиќ и еден ден да стане најдобар во историјата на овој спорт. - Искрено, ако размислувам така, ќе морам да останам таму 15 години. И тоа е неверојатно. Секако дека ме мотивира бидејќи сакам да го победам овој човек. Сакам да станам

Тренерот на Алкарас: Ми течат лиги кога го гледам Ѓоковиќ

Тренерот на Алкарас: Ми течат лиги кога го гледам Ѓоковиќ

Хуан Карлос Фереро беше еден од најдобрите шпански тенисери пред две децении, но по крајот на играчката кариера, тој остана во тениската елита и во моментов е тренер на Карлос Алкарас. Фереро веќе со години соработува со Карлитос и беше дел од неговите најголеми успеси оваа сезона, а како тернер сега реши да направи резиме на годината која ја оставија

Ѓоковиќ со јасен заклучок откако му одржа лекција на Алкарас: Карлос и Надал не се слични!

Ѓоковиќ со јасен заклучок откако му одржа лекција на Алкарас: Карлос и Надал не се слични!

Новак Ѓоковиќ му одржа тениска лекција на Карлос Алкарас и го збриша во полуфиналето со 6:3 и 6:2, но и покрај тоа не штедеше комплименти за тенисерот кој се покажа како најголем негов ривал оваа сезона. Младиот Шпанец беше човекот кој го оневозможи да освои календарски слем такашто го победи во финалето на Вимблдон, но за разлика од тој меч и оној

„Алкараз мора да научи дека сезоната трае од јануари до ноември“

„Алкараз мора да научи дека сезоната трае од јануари до ноември“

Карлос Алкараз до средината на јули успеа да освои шест титули, а една од најважните му беше на Вимблдон, но потоа следеше голем пад во неговата форма. Тренерот на Алкараз, Хуан Карлос Фереро има објаснување за лошите резултати на младиот Шпанецот. „Мора да научи дека сезоната трае од јануари до ноември. Ја бранеше титулата во Њујорк, имаше големи

Алкараз мотивиран по тешкиот пораз од Новак: Сакам да го победам, да бидам најдобар во историјата

Алкараз мотивиран по тешкиот пораз од Новак: Сакам да го победам, да бидам најдобар во историјата

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на завршниот Мастерс во Торино, кој повеќе од убедливо со 2:0 го совлада Карлос Алкараз во полуфиналниот дуел. По мечот, на прес-конференцијата Алкараз ги сумираше впечатоците од мечот со Новак. – Игра на исто ниво во текот на целиот натпревар. Квалитетот на неговите удари е неверојатен,

Алкараз мотивиран по тешкиот пораз од Новак: Сакам да го победам, да бидам најдобар во историјата

Алкараз мотивиран по тешкиот пораз од Новак: Сакам да го победам, да бидам најдобар во историјата

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на завршниот Мастерс во Торино, кој повеќе од убедливо со 2:0 го совлада Карлос Алкараз во полуфиналниот дуел. По мечот, на прес-конференцијата Алкараз ги сумираше впечатоците од мечот со Новак. – Игра на исто ниво во текот на целиот натпревар. Квалитетот на неговите удари е неверојатен,