притисни ентер »

Надал ќе биде подготвен за завршниот Мастерс
Надал ќе биде подготвен за завршниот Мастерс

Надал ќе биде подготвен за завршниот Мастерс

Рафаел Надал ќе биде подготвен за својот прв натпревар на завршниот Мастерс во Лондон, изјави неговиот тренер Карлос Моја. Надал минатата седмица без борба го предаде мечот од полуфиналето во Париз против Денис Шаповалов поради проблем со стомачните мускули, велејќи дека сака да биде подготвен за турнирот во Лондон. „Во средата работевме на терените

Надал ќе биде подготвен за настап на турнирот во Лондон

Надал ќе биде подготвен за настап на турнирот во Лондон

Карлос Моја, тренерот на Рафаел Надал, е убеден дека првиот тенисер во светот ќе биде подготвен до почетокот на Завршниот турнир во Лондон, кој се игра од 10 до 17 ноември. Шпанецот на Мастерсот во Париз го предаде дуелот од полуфиналето против Денис Шаповалов, а од тогаш нема настапено и многумина се плашеа дека нема да се појави на завршниот турнир

Тренерот на Надал вели подготвени сме, навивачите и понатаму во „магла“!

Тренерот на Надал вели подготвени сме, навивачите и понатаму во „магла“!

Големо е интересирањето на јавноста и публиката за завршниот Мастерс тениски турнир во Лондон, кој почнува в недела, а на кој Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе се борат за првото место на АТП-листата. Сепак, сè уште не е познато дали Шпанецот ќе заигра во „О2“ арената. Шпанскиот тениски ас на Матерсот во Париз без борба го предаде мечот со Денис Шаповалов

Тренерот на Надал вели подготвени сме, навивачите и понатаму во „магла“!

Тренерот на Надал вели подготвени сме, навивачите и понатаму во „магла“!

Големо е интересирањето на јавноста и публиката за завршниот Мастерс тениски турнир во Лондон кој започнува во недела, а на кој Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе се борат за првото место на АТП листата. Сепак, се уште не е познато дали Шпанецот ќе заигра во „О2“ арената. Шпанскиот тениски ас на Матерсот во Париз без борба го предаде мечот со Денис Шаповалов

Надал ќе биде подготвен за завршниот турнир во Лондон

Надал ќе биде подготвен за завршниот турнир во Лондон

Тренерот на шпанскиот тенисер Рафаел Нафал, Карлос Моја, убеден е дека првиот тенисер во светот ќе биде подготвен до стартот на Завршниот мастерс турнир во Лондон. Завршниот турнир во сезонава, на кој ќе играат осумте најдобри тенисери во светот ќе се игра од 10 до 17 ноември во „О2 Арената“, а Надал во Лондон пристигна недоволно подготвен. Шпанецот

Тренерот на Надал вели подготвени сме, навивачите и понатаму во „магла“!

Тренерот на Надал вели подготвени сме, навивачите и понатаму во „магла“!

Големо е интересирањето на јавноста и публиката за завршниот Мастерс тениски турнир во Лондон, кој почнува в недела, а на кој Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе се борат за првото место на АТП-листата. Сепак, сè уште не е познато дали Шпанецот ќе заигра во „О2“ арената. Шпанскиот тениски ас на Матерсот во Париз без борба го предаде мечот со Денис Шаповалов

Надал ќе биде подготвен за настап на турнирот во Лондон

Надал ќе биде подготвен за настап на турнирот во Лондон

Карлос Моја, тренерот на Рафаел Надал, е убеден дека првиот тенисер во светот ќе биде подготвен до почетокот на Завршниот турнир во Лондон, кој се игра од 10 до 17 ноември. Шпанецот на Мастерсот во Париз го предаде дуелот од полуфиналето против Денис Шаповалов, а од тогаш нема настапено и многумина се плашеа дека нема да се појави на завршниот турнир

„Рафа започна да сервира, би требало да биде подготвен за понеделник“

„Рафа започна да сервира, би требало да биде подготвен за понеделник“

Сите очи се вперени во Рафаел Надал и неговата одлука дали ќе настапи на завршниот турнир во Лондон. Шпанецот е веќе во англиската престолнина и ги прави завршните подготовки за настап, кој е неизвесен поради повредата на стомачниот мускул во Париз. Еден од неговите тренери Карлос Моја најавува дека тој би требало да излезе на терен в понеделник. „Рафа

Тренерот на Надал тврди дека тој е подготвен за  настап во Лондон

Тренерот на Надал тврди дека тој е подготвен за настап во Лондон

Карлос Моја , тренерот на Рафаел Надал, тврди дека Шпанецот ќе биде подготвен да настапи на турнирот во Лондон каде го брани првото место на АТП листата. Надал е веќе во Лондон, но не е комплетно подготвен, сепак, Моја смета дека Шпанецот ќе одигра добар турнир и ќе ја одбрани првата позиција на листата. Шпанецот го предаде мечот со Шаповалов во полуфиналето