притисни ентер »

Ова се најзгодните мажи на светот кои имаат повеќе од 50 години: Некои од нив се на прагот од осмата деценија!
Ова се најзгодните мажи на светот кои имаат повеќе од 50 години: Некои од нив се на прагот од осмата деценија!

Ова се најзгодните мажи на светот кои имаат повеќе од 50 години: Некои од нив се на прагот од осмата деценија!

Многу истражувања покажуваат дека мажите изгледаат помлади од жените, колку и да не ни се допаѓа тоа. Ви ја откриваме листата на најзгодните мажи на светот кои имаат повеќе од 50 години, а изгледаат двојно помладо. Двејн Џонсон Рок – 52 години View this post on Instagram A post shared by Dwayne Johnson (@therock) Зинедин Зидан – 52 години View this

Кои пастелни тонови доминираат сезонава

Кои пастелни тонови доминираат сезонава

Пастелните нијанси оваа пролет се вистинско стилско освежување. Тие последен пат беа актуелни во раните 2010-ти кога доминираа минт зелената и корално портокаловата боја. Оваа сезона еден од главните модни трендови се пастелно жолтата, сината и нежната розова боја. Особено интересна е комбинацијата на пастелно жолта со сина која што создава елегантно

Секогаш сме расположени за памучни панталони на риги

Секогаш сме расположени за памучни панталони на риги

Едно од најзастапените парчиња во пролет се памучните панталони на риги. Можеме да ги стилизираме на најразлични начини, да бидеме тренди но и елегантни. Сепак она што е најважно е нивната удобност која што е секогаш добредојдена. А кога ни треба доза на инспирација тука се модните блогерки од Инстаграм и нивните креативни комбинации. Од она што можеме

Поларната светлина го маѓепса светот, а се појави и над Балканот

Поларната светлина го маѓепса светот, а се појави и над Балканот

Реткиот природен феномен на разнобојната поларна светлина на ноќното небо го воодушеви поголемиот дел од Европа, беше забележан и во Америка, Кина, но и на Балканот. Иако аурора бореалис е вистинска реткост на Балканот, во петокот вечерта луѓето од Војводина, Хрватска и целиот регион можеа да уживаат во розовите зраци кои се спуштаа над хоризонтот