притисни ентер »

Приведени осуммина крадци, пронајдените предмети вратени на сопствениците
Приведени осуммина крадци, пронајдените предмети вратени на сопствениците

Приведени осуммина крадци, пронајдените предмети вратени на сопствениците

Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности расчистија 7 кривични дела „тешка кражба“ и 3 кривични дела „кражба“ извршени од викенд куќи, куќи и возила, на територијата на град Штип, во периодот од јануари до јули годинава. Поради постоење основи на сомнение дека се сторители на делата,

Приведен крадец од велешко, расчистени три кривични дела

Приведен крадец од велешко, расчистени три кривични дела

- Четириесет иедногодишниот А.К. од велешко Горно Оризари, во текот на викендов, украл автомобил, мотор, а претставувајќи се лажно како полициски службеник одзел мобилен и банкарски картички. Одземеното ќе им биде вратено на сопствениците, велат од МВР. Оттаму, информираат дека А.К. се сомничи дека во периодот 16/17.09.2023 од гаража во Велес одзел

Приведени осум лица, расчистени 10 кривични дела во Штип

Приведени осум лица, расчистени 10 кривични дела во Штип

Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности, расчистија седум кривични дела „тешка кражба“ и три кривични дела „кражба“. Кривичните дела биле извршени во викендички, куќи и возила, на територијата на град Штип, во периодот од јануари до јули годинава, соопштија попладнево од Министерството

Осум лица приведени за десет кражби

Осум лица приведени за десет кражби

Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности, расчистија седум кривични дела „тешка кражба“ и три кривични дела кражба. Кривичните дела биле извршени во викендички, куќи и возила, на територијата на град Штип, во периодот од јануари до јули годинава, соопштија попладнево од Министерството

Приведени осуммина крадци, расчистени 10 кривични дела, пронајдените предмети вратени на сопствениците

Приведени осуммина крадци, расчистени 10 кривични дела, пронајдените предмети вратени на сопствениците

Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности расчистија 7 кривични дела „тешка кражба“ и 3 кривични дела „кражба“ извршени од викенд куќи, куќи и возила, на територијата на град Штип, во периодот од јануари до јули годинава. Поради постоење основи на сомнение дека се сторители на делата,

Приведени осум лица, расчистени 10 кривични дела во Штип

Приведени осум лица, расчистени 10 кривични дела во Штип

Кривичните дела биле извршени во викендички, куќи и возила, на територијата на град Штип, во периодот од јануари до јули годинава, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. - Поради постоење основи на сомнение дека се сторители на делата, од слобода биле лишени Д.А.(30), А.Д.(18), Џ.И.(33), Т.Ј.(18), А.С.(40) сите од Штип, Ј.М.(20)

Приведени осуммина крадци, расчистени 10 кривични дела, пронајдените предмети вратени на сопствениците

Приведени осуммина крадци, расчистени 10 кривични дела, пронајдените предмети вратени на сопствениците

Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности, расчистија 7 кривични дела тешка кражба и 3 кривични дела кражба, извршени во викенд-куќи, куќи и возила, на територијата на град Штип, во периодот од јануари до јули годинава. Поради постоење основи на сомнение дека се сторители на делата, од

Приведени осуммина крадци, расчистени 10 кривични дела, пронајдените предмети вратени на сопствениците

Приведени осуммина крадци, расчистени 10 кривични дела, пронајдените предмети вратени на сопствениците

реклама Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности расчистија 7 кривични дела „тешка кражба“ и 3 кривични дела „кражба“ извршени од викенд куќи, куќи и возила, на територијата на град Штип, во периодот од јануари до јули годинава. Поради постоење основи на сомнение дека се сторители на