Ле Авр го одложи шампионското славје на ПСЖ

Водечкиот тим на табелата во францускиот фудбалски шампионат ПСЖ извлече само бод на гостувањето кај Ле Авр , екипа која се бори за опстанок во лигата. Резултатот на крајот на натпреварот беше 3:3. Андре Ају, Абдулаје Туре и Кристофер Опери погодија за гостите, а Ахраф Хакими, Бредли Баркола и Гонкало Рамос реализираа за ПСЖ. ПСЖ излезе на терен во

ПСЖ се спасуваше од пораз против аутсајдерот Ле Авр

Екипата на Пари Сен Жермен потфрли и одигра само реми против аутсајдерот Ле Авр (3-3) во дуелот во францускиот шампионат. Ова за „светците“ беше последен тест пред соочувањето со Борусија Дортмунд во ЛШ, а на истиот домашниот тим покажа доста слабости и може да биде среќен со освоениот бод со оглед на тоа што губеше со 3-1 до 78 минута. Потоа на сцена

Авр ја одложи шампионската забава на ПСЖ

ПСЖ со победа вечерва на домашен терен над Авр требаше да ја прослави новата шампионска титула во француското првенство, но „светците“ ќе почекаат најмалку еден ден за забава откако одиграа само 3-3 на овој натпревар. Тимот на Луис Енрике може да биде и пресреќен од ваквиот исход ако се знае дека до дванаесет минути до крајот имаше негатива од два

ПСЖ може да ја слави новата шампионска титула

Со мислите на дуелот против Борусија Дортмунд во Лигата на шампионите, ПСЖ вечерва одигра само нерешено против Ле Авр (3-3) на домашен терен, но и тоа беше доволно за да дојде на милиметри до нова шампионска титула во француското првенство. Всушност, „светците“ веќе можат да слават бидејќи имаат 12 бода предност пред второпласираниот Монако кој има

Авр ја одложи забавата во Париз, ПСЖ едвај се спаси со давеникот

Екипата на Пари Сен Жермен ќе почека да се круниса во старо нов шампион на Франција , затоа што пред својата публика ремизира со Ле Авр (3-3) во рамки на 31. коло од Лига 1. Извештај од натпреварот: „Светците“ важеа за огромни фаворити, но едвај се спасија од пораз, во последната минута од мечот во Париз . Ле Авр водеше цела средба и може да жали затоа

ПСЖ во 95-тата минута се спаси од домашен пораз против екипа која се бори за опстанок

Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, со комбиниран состав истрча на првенствениот дуел против Ле авр и за малку ќе доживееше неочекуван пораз на домашен терен, но и нерешениот резултат, 3-3, е големо изненадување. Гостите имаа водство од 0-1, а потоа и од 1-3, па Килијан Мбапе на полувремето мораше да влезе во игра и да ги размрда соиграчите, иако не се запиша

Тимот кој се бори за опстанок ја одложи шампионската прослава на ПСЖ

ПСЖ не успеа уште вечерва да ја прослави шампионската титула во Лига 1, а за тоа виновен е Ле Авр, кој успеа да одигра 3-3 против „светците“. Избраниците на Луис Енрике титулата ќе можат да ја слават веќе утре, за тоа ќе биде потребен пораз на Монако против Лион. ПСЖ излезе на теренот во комбиниран тим, а најголемата ѕвезда на клубот Килијан Мбапе

Романо ја откри единствената причина зошто трансферот на Мбапе не е официјализиран

4 Фабрицио Романо денеска ексклузивно откри дека веќе нема никакви пречки за трансфер на Килијан Мбапе во Реал Мадрид. Но, од почит кон Пари Сен Жермен, Французинот се уште јавно не објавил дека заминува во „кралскиот“ клуб. Како што вели Романо, единствената причина е – Лигата на шампионите. – Мбапе и Реал Мадрид? Останува само да го потпишат договорот,

ПСЖ собори рекорд во Лига 1, Мбапе подобри лично достигнување

Иако Пари Сен Жермен допрва треба да ја обезбеди титулата во Лига 1, францускиот хегемон продолжува да испишува историја во својата домашна лига. Парижаните со вчерашниот успех против тимот на Лориен со 4:1 ја продолжија низата без пораз на гостински терен на 22 последователни натпревари, што до сега не го направила ниту една екипа во тамошниот шампионат