притисни ентер »

Распоред на трки: Ф1 сезоната 2019 ќе започне во Австралија
Распоред на трки: Ф1 сезоната 2019 ќе започне во Австралија

Распоред на трки: Ф1 сезоната 2019 ќе започне во Австралија

Сезоната ќе започне со Големата награда на Австралија во „Алберт Парк", а последната трка ќе се вози во Абу Даби на 1. декември следната година. 10 дена после завршната трка во Формула 1 за 2018. година, дознавме како изгледа календарот на натпреварувањето за наредната сезона 2019. Пријавени се вкупно 21. трка, колку што имаше и оваа сезона, а „најбрзиот