притисни ентер »

Полн погодок или катастрофа: Кардашијан ги шокира модните критичари
Полн погодок или катастрофа: Кардашијан ги шокира модните критичари

Полн погодок или катастрофа: Кардашијан ги шокира модните критичари

Ким Кардашијан синоќа се појави на модна ревија во Мајами и очекувано повторно сите зборуваа за нејзиниот стајлинг. Овојпат преовладуваа негативните коментари, а критичарите се согласија дека ѕвездата од реалните шоуа не знае за средина - или е полн погодок или е модна катастрофа. Овојпат нејзиниот избор на облека не помина воопшто славно, особено

Ја нарекуваат модна икона, а таа е модна катастрофа: Наградата за промашување на годината е во рацете на Кардашијан

Ја нарекуваат модна икона, а таа е модна катастрофа: Наградата за промашување на годината е во рацете на Кардашијан

Ја нарекуваат модна икона, а таа е модна катастрофа: Наградата за промашување на годината е во рацете на Кардашијан Ким Кардашијан синоќа се појави на модна ревија во Мајами и очекувано повторно сите зборуваа за нејзиниот стајлинг. Но, за разлика од досега кога само комплименти и воздишки примамуваше нејзиниот изглед, сега критиките се многубројни

Класичен пример како не треба да се облекувате: Ким Кардашијан ги разочара модните критичари!

Класичен пример како не треба да се облекувате: Ким Кардашијан ги разочара модните критичари!

Кај неа нема средина, или ќе се појави во феноменален стајлинг или ќе направи модна катастрофа. Ким зачекори на црвениот тепих, а сите погледи беа насочени кон неа, но од ниту малку позитивни работи . Нејзиниот избор на гардероба ги остави во чудо сите присутни, а набрзо следеше и лавина од негативни коментари од страна на модните критичари. Едногласни

Модните критичари во шок: Никој не треба да се облекува како Ким

Модните критичари во шок: Никој не треба да се облекува како Ким

Ким Кардашијан се појави на една модна ревија во Мајами, а нејзиниот избор на облека не остана незабележан, но не во позитивна смисла на зборот. Фото: Инстаграм/KimKardashian Ким носела мантил, панталони и чевли со змиски дезен, но сите биле со различни шари и бои. Според модните критичари, таа е пример како луѓето не треба да се облекуваат и да комбинираат

Ким Кардашијан ги вознемири модните критичари: Вака НЕ ТРЕБА никој да се облекува

Ким Кардашијан ги вознемири модните критичари: Вака НЕ ТРЕБА никој да се облекува

Ким Кардашијан се појави на една модна ревија во Мајами, а нејзиниот избор на облека не остана незабележан, но не во позитивна смисла на зборот. Ким носела мантил, панталони и чевли со змиски дезен, но сите биле со различни шари и бои. Според модните критичари, таа е пример како луѓето не треба да се облекуваат и да комбинираат. Изгледот го дополнила