притисни ентер »

Нема спас од мафијата во Торино: Медведев пријавил дека му е украден часовникот од 200 илјади евра за време на финалниот меч!
Нема спас од мафијата во Торино: Медведев пријавил дека му е украден часовникот од 200 илјади евра за време на финалниот меч!

Нема спас од мафијата во Торино: Медведев пријавил дека му е украден часовникот од 200 илјади евра за време на финалниот меч!

Еден од најдобрите тенисери на денешницата, Данил Медведев, остана без скапоцениот часовник кој му бил украден на финалниот дуел на Мастерсот во Торино. За време на финалето со Зверев, била „оперирана“ соблекувалната на Рускиот тенисер, а на мета бил часовник вреден 200 илјади евра. Сепак, неколку часа подоцна, полицијата го пронашла часовникот, како

Украден часовникот од рускиот тенисер Медведев вреден 200.000 евра

Украден часовникот од рускиот тенисер Медведев вреден 200.000 евра

Рускиот тенисер Данил Медведев доживеа голема непријатност на финалниот меч на завршниот Мастерс во Торино. За време на натпреварот во Италија, од неговата соблекувална бил украден часовник вреден 200.000 евра. Часовникот на Бове „Otanta sei“ исчезна додека Русинот беше на теренот за време на финалето со Александар Зверев, тоа е тајмер со ограничено

Во Торино украден, па вратен часовник на Медведев вреден 200.000 евра

Во Торино украден, па вратен часовник на Медведев вреден 200.000 евра

Рускиот тенисер Даниил Медведев го одигра финалето на завршниот Мастерс турнир во Торино, но не успеа да го совлада Германецот Александар Зверев. Сепак, неговиот престој во северна Италија бил речиси дополнително уништен од кражба. За време на дуелот со Зверев, од соблекувалната на Медведев му е украден часовник вреден дури 200 илјади евра, пренесува

Полицијата отвори истрага, Медведев имаше проблем во Торино

Полицијата отвори истрага, Медведев имаше проблем во Торино

Данил Медведев имал сериозен инцидент на завршницата на тенискиот Мастерс во Торино, како што пишуваат медиумите од Италија, украден му е часовник од 200.000 евра. Инцидентот веднаш бил пријавен во полиција која го решила инцидентот, часовникот е пронајден и вратен на тенисерот од Русија. Организаторите на Ф8 турнирот во Торино му се извинија на Медведев

Украден часовникот на Медведев вреден 200 илјади евра

Украден часовникот на Медведев вреден 200 илјади евра

За време на АТП Завршниот турнир во Торино рускиот тениски ас останал без својот скап часовник од марката Bovet. Додека Даниил Медведев во неделата го играше финалето од 2021 Завршниот турнир на АТП против Александер Зверев во Торино, Италија, од соблекувалната исчезнал неговиот часовник Bovet кој чини вртоглави 200.000 евра. Згора на тоа, Медведев

Украден часовникот на Медведев од 200.000 евра

Украден часовникот на Медведев од 200.000 евра

Најдобриот руски тенисер Данил Медведев, загуби во финалето на завршниот Мастерс, но тоа не беше единствената непријатност за него во Торино. Покрај загубениот меч од Германецот Александар Зверев, за време на финалето Русинот бил ограбен. Нему од соблекувалната му бил украден часовник вреден 200.000 евра. Медведев веднаш го пријавил случајот во полицијата,

Медведев ограбен во соблекувалната за време на финалето од завршниот турнир во Торино

Медведев ограбен во соблекувалната за време на финалето од завршниот турнир во Торино

Вториот светски тениски рекет, Русинот Данил Медведев кој загуби во финалето на завршниот Мастерс во Торино од Германецот Алесандер Зверев за време на мечот бил ограбен во соблекувалната. Покрај загубениот меч од Александар Зверев, Русинот останал и без својот часовник вреден 200.000 евра. Вредноста на часовникот „Бовет Отантасеи Турболион“ е толку

Медведев ограбен за време на финалето во Торино

Медведев ограбен за време на финалето во Торино

Вториот светски рекет, Данил Медведев загуби во финалето на завршниот Мастерс, но тоа не беше единствената непријатност во неделната вечер во Торино. Покрај загубениот меч од Александар Зверев, за време на финалето Русинот бил ограбен. Нему од соблекувалната му бил украден часовник кој е вреден 200.000 евра. Медведев веднаш го пријавил случајот во

Медведев ограбен во Торино

Медведев ограбен во Торино

Рускиот тенисер, Данил Медведев, бил ограбен во неделата, додека го играл финалето на Завршниот мастерс. Во текот на мечот, од соблекувалната му бил украден часовник вреден 200.000 евра. Кражбата била веднаш пријавена, полицијата експресно си ја завршила работата. Во текот на ноќта часовникот бил пронајден и му бил вратен на Медведев. Случајот е помалку