притисни ентер »

Откриени сите функции што ќе ги има новата Сири
Откриени сите функции што ќе ги има новата Сири

Откриени сите функции што ќе ги има новата Сири

Се очекува „Епл“ да објави значителни подобрувања на својот дигитален асистент Сири на годинашната Светска конференција за девелопери. Извори блиски до иницијативата за вештачка интелигенција на „Епл“ откриле речиси сè што Сири ќе може да направи во повеќе од десетина апликации за „ајфон“. Главната цел на Сири е да стане помоќен асистент и подобро

Во фирми на Маск нема да може да се влезе со Ајфон

Во фирми на Маск нема да може да се влезе со Ајфон

Епл влегува во партнерство со ОпенАИ кое треба да го внесе ЧетГПТ во уредите на Епл. На оваа вест, Илон Маск се закани дека ако така бидне, во неговите компании (Тесла, Икс, Боринг компани...), човек нема да може да влезе со уред на Епл, заради безбедност. Ќе треба на врата да го остави телефонот во Фарадеев кафез. На светската конференција на девелопери

APPLE ПОДГОТВУВА ПОМОЌЕН СИРИ! Ќе ја контролираме камерата со нашиот глас, ќе испраќаме е-пошта – ова се сите функции што ги носи новото ажурирање!

APPLE ПОДГОТВУВА ПОМОЌЕН СИРИ! Ќе ја контролираме камерата со нашиот глас, ќе испраќаме е-пошта – ова се сите функции што ги носи новото ажурирање!

4NEWS 4NEWS Барај Барај APPLE ПОДГОТВУВА ПОМОЌЕН СИРИ! Ќе ја контролираме камерата со нашиот глас, ќе испраќаме е-пошта – ова се сите функции што ги носи новото ажурирање! Автор: Деск 4NEWS.MK 11/06/2024 16:20 На WWDC 2024, Apple ги открива подобрувањата на Siri, вклучувајќи подобра интерпретација на гласовните команди и нови функции за апликации како

Маск се закани дека ќе ги забрани уредите на Apple во неговите компании

Маск се закани дека ќе ги забрани уредите на Apple во неговите компании

9 Милијардерот Илон Маск најави дека ќе ги забрани уредите на Apple од неговите компании доколку производителот на iPhone интегрира OpenAI на ниво на оперативен систем. „Тоа е неприфатливо нарушување на безбедноста“, рече Маск во објава на платформата X, пренесува Ројтерс. Да потсетиме, Маск е извршен директор на производителот на електрични возила

Маск се закани дека ќе ја забрани употребата на уредите на Apple во неговите компании

Маск се закани дека ќе ја забрани употребата на уредите на Apple во неговите компании

По синоќешното претставување на новите производи на Apple, Елон Маск реагираше на својот профил на X платформата. На отворањето на синоќешната конференција посветена на програмерите, Apple претстави бројни новитети, најголеми во однос на софтверот и услугите во последните години. Додека новите верзии на оперативни системи за телефони, таблети, часовници

„ЗАПРЕТЕ ГО ТОЈ ШПИОНСКИ СОФТВЕР“: Маск се закани со забрана на ајфоните во неговите компании откако Apple и ChatGPT најавија соработка околу вештачката интелигенција

„ЗАПРЕТЕ ГО ТОЈ ШПИОНСКИ СОФТВЕР“: Маск се закани со забрана на ајфоните во неговите компании откако Apple и ChatGPT најавија соработка околу вештачката интелигенција

Илон Маск се заканува дека ќе ги забрани iPhone-ите од сите негови компании поради новонајавените OpenAI интеграции што Apple ги објави на WWDC 2024 во понеделникот. Во серија објави на X, извршниот директор на Tesla, SpaceX и xAI напиша дека „ако Apple интегрира OpenAI на ниво на оперативен систем“, уредите на Apple ќе бидат забранети во неговите

Apple Intelligence носи нови функции на iPhone, интеграција ChatGPT и повеќе

Apple Intelligence носи нови функции на iPhone, интеграција ChatGPT и повеќе

На WWDC 2024, Apple го претстави Apple Intelligence, што носи подобрувања во Siri и интеграција со ChatGPT. Новите алатки за вештачка интелигенција во iOS 18, iPadOS 18 и macOS Sequoia ја подобруваат продуктивноста, овозможувајќи поприродни гласовни команди, напредни функции на камера, е-пошта и функции за фотографии Apple Intelligence, долгоочекуваниот

Маск се закани со забрана на ајфоните во неговите компании откако Apple и ChatGPT најавија соработка околу AI

Маск се закани со забрана на ајфоните во неговите компании откако Apple и ChatGPT најавија соработка околу AI

Илон Маск се заканува дека ќе ги забрани iPhone-ите од сите негови компании поради новонајавените OpenAI интеграции што Apple ги објави на WWDC 2024 во понеделникот. Во серија објави на X, извршниот директор на Tesla, SpaceX и xAI напиша дека „ако Apple интегрира OpenAI на ниво на оперативен систем“, уредите на Apple ќе бидат забранети во неговите

Маск најави забрана за уредите на Епл доколку интегрираат вештачка интелигенција

Маск најави забрана за уредите на Епл доколку интегрираат вештачка интелигенција

Елон Маск најави забрана за уредите на Епл доколку интегрираат вештачка интелигенција. „Доколку Епл го интегрира OpenAI на ниво на оперативен систем, тогаш уредите на Apple ќе бидат забранети во моите компании“, најави Илон Маск. „Ако Епл интегрира ВИ на ниво на оперативен систем, тогаш уредите на Apple ќе бидат забранети во моите компании. Тоа е неприфатливо