притисни ентер »

ТФТ им се врати на победите – со 15 „тројки“ совладан Академија ФМП
ТФТ им се врати на победите – со 15 „тројки“ совладан Академија ФМП

ТФТ им се врати на победите – со 15 „тројки“ совладан Академија ФМП

ТФТ им се врати на победите во Првата кошаркарска лига откако во 18. коло славеше на домашен терен против Академија ФМП со 86-75. Кошаркарите во „црно-бело“ денеска постигнаа 15 тројки од 43 обиди, а овој сегмент од играта беше клучен за победа против мотивираните „академици“. Благодарение на подобрата реализација Академија ФМП успеа да го наметне

Работнички ја здроби Струмица, ТФТ го најде лекот за Академија ФМП

Работнички ја здроби Струмица, ТФТ го најде лекот за Академија ФМП

Кошаркарите на Работнички немаа милост против Струмица и триумфираа со 99-66 во СРЦ „Кале“, додека победа оствари и ТФТ во дуелот против Академија ФМП со 86-75 во 18. коло од македонското првенство. Најтрофејниот македонски клуб имаше фуриозен почеток на натпреварот, односно ја доби првата четвртина со 37-12, а до полувреме зголеми на 65-26. Струмица

ТФТ во четири минути најде лек за Академија ФМП

ТФТ во четири минути најде лек за Академија ФМП

Екипата на ТФТ Mozzart забележа важен триумф над Академија ФМП (86-75) во рамки на Првата лига и бодовно се изедначи со второпласираниот Пелистер на четири кола пред крајот на регуларниот дел. Академија ФМП е во слободен пад, девет натпревари во низа не знае за победа, а на таа низа се надоврза и ТФТ, но доста се намачија избраниците на Боро Смилковски

ТФТ им се врати на победите!

ТФТ им се врати на победите!

По поразот во минатото коло од Кожув на гости, ТФТ веднаш се врати на победите. Тимот од Тафталиџе на домашен терен го совлада составот на Академија ФМП со 86-75 во меч од 18 коло во Првата лига. Избраниците на Боро Смилковски не беа убедливи, но одиграа доволно за триумф број 12 оваа сезона. Првата четвртина му припадна на гостинскиот тим, поведе