притисни ентер »

„Superb“ останува топ моделот на Шкода, направени се измени
„Superb“ останува топ моделот на Шкода, направени се измени

„Superb“ останува топ моделот на Шкода, направени се измени

Иако отсекогаш бил во сенка на помалата Октавија, овој модел се профилира меѓу клиентелата во изминатите две децении, особено како деловен седан. Во Škoda, направија паметен потег и одлучија да го задржат Superb во понудата. Сега откриваат и кога доаѓа новиот модел. Така, Superb ќе продолжи да се поставува на MQB платформата и ќе продолжи да расте,

Superb останува топ моделот на Шкода, направени се измени

Superb останува топ моделот на Шкода, направени се измени

Иако отсекогаш бил во сенка на помалата Октавија, овој модел се профилира меѓу клиентелата во изминатите две децении, особено како деловен седан. Во Škoda, направија паметен потег и одлучија да го задржат Superb во понудата. Сега откриваат и кога доаѓа новиот модел. Така, Superb ќе продолжи да се поставува на MQB платформата и ќе продолжи да расте,

Што ново ќе донесe Škoda Superb?

Што ново ќе донесe Škoda Superb?

Следната генерација на моделот Superb на Škoda ќе донесе големи промени, како на екстериерот, така и во внатрешноста, пишува Auto Express. Škoda ја претстави најновата Octavia и електричниот SUV Enyaq iV, но не заборави и на караванот и лимузината кои оваа година го прославуваат 20. роденден. Четвртата генерација на Superb ќе има нов дизајн на екстериерот