притисни ентер »

Ford Explorer кон крајот на годинава доаѓа и во Европа
Ford Explorer кон крајот на годинава доаѓа и во Европа

Ford Explorer кон крајот на годинава доаѓа и во Европа

Откако во јануари годинава беше претставена новата генерација од големиот фордов SUV, моделот Explorer, американскиот производител сега објавува дека истиот ќе биде достапен и во Европа. Според планот, овој модел во првите европски салони на Ford треба да се појави во декември годинава, а до крајот на првиот квартал следната година тој треба да биде

Кон крајот на годинава во Европа пристига Ford Explorer

Кон крајот на годинава во Европа пристига Ford Explorer

На европскиот автомобилски пазар Ford ќе ја понуди само plug-in хибридната верзија на SUV моделот Explorer… Дека Ford се подготвува својот теренец Explorer да го донесе на европскиот автомобилски пазар беше јасно уште од почетокот на април тековната 2019 година  кога ја претстави напредната линија на електрифицираните возила: Puma, Kuga, Fiesta, Focus,

Ford Explorer се враќа во Европа

Ford Explorer се враќа во Европа

Сепак, со оглед на слабиот прием на Explorer со V6 моторот во Европа, шестата генерација ќе пристигне само во електрифицирана верзија. По неколкугодишно отсуство од европскиот пазар, Ford ќе го врати својот популарен SUV на „Стариот континент“. Ford ја претстави нова генерација на Explorer пред неколку месеци, кој може да се нарече „американски Golf“

Ford Explorer во Европа до крајот на годината

Ford Explorer во Европа до крајот на годината

На европскиот пазар Ford ќе понуди само plug-in хибридна верзија од моделот Explorer Потполно новиот Explorer своја премиера имаше во април оваа година во Амстердам. Овој модел од неговото лансирање па се до денес на американскиот пазар се покажа како доста продаван модел. Што се однесува до пазарот на стариот континент, првиот Ford Explorer пристигна