Лига на шампиони: Висок пораз на Еурофарм Пелистер од Висла Плоцк

Ракометарите на битолски Еурофарм Пелистер го претрпеа четвртиот пораз во Лигата на шампиони, откако вечерва на гостувањето во полски Плоцк загубија од домаќинот Висла со 26-18 (13-11) во рамки на 5 коло во групата А. Македонскиот ракометен првак лошо го отвори натпреварот во Орлен Арена, дозволувајќи му на полскиот тим на средина од првото полувреме

Пелистер се врати на поразите во ЛШ

Висок пораз на Еурофарм Пелистер од Висла Плоцк

Ракометарите на битолски Еурофарм Пелистер го претрпеа четвртиот пораз во Лигата на шампиони, откако на гостувањето во полски Плоцк загубија од домаќинот Висла со 26-18 (13-11) во рамки на 5 коло во групата А. Македонскиот ракометен првак лошо го отвори натпреварот во Орлен Арена, дозволувајќи му на полскиот тим на средина од првото полувреме да поведе

Пелистер поразен во Полска од Висла

Ракометарите на Пелистер доживеаја пораз во Полска, кај Висла Плоцк 26:18. За македонскиот шампион ова е четвртиот пораз сезоната. Пелистерци во првите пет кола освоија само еден бод. Висла пак го запиша првиот триумф сезонава во која влезе со четири порази. Пелистер лошо влезе во натпреварот, Висла создаде предност од седм гола (9:2), но откако играчите

Е. Пелистер немоќен на гостувањето против Висла Плоцк

Ракометарите на Е. Пелистер загуби во 5. коло од Лигата на шампиони, на гостувањето против полскиот Висла Плоцк со 26-18 (13-11). Битолчани по освоениот бод со Спортинг на претходниот дуел, сега не успеаја да дојдат до нови бодови, доживувајќи го и четвртиот пораз сезонава во најквалитетното европско клупско натпреварување. Македонскиот лошо почна

Висла преку Пелистер до прва победа во ЛШ

Македонскиот ракометен првак, Еурофарм Пелистер го претрпе четвртиот пораз во петтиот меч во групната фаза во Лигата на шампионите. Избраниците на Ангеловски беа совладани на гостувањето во Полска кај Висла Плоцк со 26:18. Домаќините имаа јасна и единствена цел од првата минута, а тоа е да дојдат до првата победа и бодови во актуелнава кампања, цел

Пелистер со пораз се враќа од гостувањето кај Висла Плоцк

Полскиот тим почна фуриозно од самиот почеток, Пелистер играше очајно во нападот, Висла Плоцк дојде до водство од 9-2. Како одминуваше мечот битолчани се враќаа и на одморот заминаа со само два негатива, беше 13-11 за домаќините. Но, во вториот дел Висла додаде гас, ја зголеми предноста и на крајот славеше со убедливи осум голови разлика, конечниот