притисни ентер »

Верстапен: Ми се допаѓа борбата со Хамилтон
Верстапен: Ми се допаѓа борбата со Хамилтон

Верстапен: Ми се допаѓа борбата со Хамилтон

Макс Верстапен не бил никогаш поблизу до титулата во Формула 1, бидејќи на две трки до крајот на сезоната води со осум бода во однос на актуелтниот шампион Луис Хамилтон. Оваа сезона или сте под голем притисок или сте тој што постојано напаѓа. Мислам дека тоа е фантастично за спортот, добро е кога има две изедначени екипи во трката за титулата. Ми

Верстапен: Ми се допаѓа борбата со Хамилтон, во иднина се надевам...

Верстапен: Ми се допаѓа борбата со Хамилтон, во иднина се надевам...

До крајот на сезоната во Формула 1 шампионатот остнуваат уште две трки. Оваа недела е закажана трката во Саудиска Арабија, а седум дена подоцна следува финалната пресметка во Абу Даби. Макс Верстапен моментално е лидер и брани осум бода предност во однос на Луис Хамилтон. Британецот победа на последните две трки и ја намали негативата, па се очекува