притисни ентер »

Почнува ракометната Лига на шампионите во која Вардар ја брани титулата
Почнува ракометната Лига на шампионите во која Вардар ја брани титулата

Почнува ракометната Лига на шампионите во која Вардар ја брани титулата

Со натпреварот меѓу финскиот Кокс и шведскиот Савехов, од групата Ц, денеска (19 ч.) почнува новото издание од ракометната машка Лига на шампионите. Македонија и во ова издание ќе биде претставувана со две екипи, актуелниот европски првак Вардар и дебитантот Еурофарм, кои своите натпревари ќе ги играат викендов. Вардар одбраната на титулата ја почнува

Почнува ракометната Лига на шампионите во која Вардар ја брани титулата

Почнува ракометната Лига на шампионите во која Вардар ја брани титулата

Со натпреварот меѓу финскиот Кокс и шведскиот Савехов, од групата Ц, денеска (19 ч.) почнува новото издание од ракометната машка Лига на шампионите. Македонија и во ова издание ќе биде претставувана со две екипи, актуелниот европски првак Вардар и дебитантот Еурофарм, кои своите натпревари ќе ги играат викендов. Вардар одбраната на титулата ја почнува

Вечерва почнува 60-та трка за европската титула

Вечерва почнува 60-та трка за европската титула

Првиот меч од новата сезона (27. како ЛШ, а вкупно 60. како најсилно европско клупско натпреварување) е дуелот од групата Ц, вечерва, помеѓу Кокс и Савехов. Вардар во првото коло в сабота гостува кај Монпелје, а Еурофарм в недела игра дома со Спортинг Со денешниот меч (19 ч.) од групата Ц, помеѓу финскиот првак Кокс и шведскиот шампион Савехов, почнува

Вардар во ЛШ е вториот најдебел тим

Вардар во ЛШ е вториот најдебел тим

Share Tweet Share Share Email Comments Денес започнува ракометната Лига на шампионите, меѓутоа ние ја чекаме сабота кога Вардар ќе ја започне сезоната во која ќе ја брани европсктата титула, Еурофарм својот натпревар го игра ден подоцна. Пред почетокот ЕХФ пред неколку дена го објави ранкигот за фаворити за тронот и на таа листа црвено-црните беа рангирани

Вардар во ЛШ е вториот најдебел тим

Вардар во ЛШ е вториот најдебел тим

Денес започнува ракометната Лига на шампионите, меѓутоа ние ја чекаме сабота кога Вардар ќе ја започне сезоната во која ќе ја брани европсктата титула, Еурофарм својот натпревар го игра ден подоцна. Пред почетокот ЕХФ пред неколку дена го објави ранкигот за фаворити за тронот и на таа листа црвено-црните беа рангирани на седмата позиција. На официјалната

Вардарци се на второ место во новата ЛШ - по дебелина!

Вардарци се на второ место во новата ЛШ - по дебелина!

Ракометната Лига на шампионите почнува вечерва, со скандинавската пресметка Кокс - Савехоф, а за нас ќе стане привлечна од сабота, кога Вардар ќе му гостува на Монпелје. ЕХФ веќе го соопшти својот став за тоа кој тим како го рангира пред сезоната, но ние ќе покажеме и еден друг ранкинг, според кој Вардар е - втор. ЕХФ ја загрева јавноста со неколку

Вардар е седми фаворит за одбрана на титулата во ЛШ

Вардар е седми фаворит за одбрана на титулата во ЛШ

Ракометниот клупски шампион на Европа, екипата на Вардар, е седми фаворит за освојување на титулата во Лигата на шампиони за претстојнава сезона според рејтинг листата која ја објави Европската ракометна федерација. Според образложението, местото за фаворит број 1 вообичаено му припаѓаше на бранителот на титулата, но за жал Вардар во текот на летото

ЕХФ ја поправи грешката, сега знaат што може Вардар!

ЕХФ ја поправи грешката, сега знaат што може Вардар!

Share Tweet Share Share Email Comments ЕХФ како и во претходните неколку сезони пред почетокот на Лигата на шампионите ги објави првите 10 фаворити за европскиот трон кој го брани Вардар, пишува Спортски.мк . Минатата година ЕХФ не го сместуваше Вардар во топ 10, но оваа година и луѓето во ЕХФ знаат дека Вардар никогаш не смее да се отпише, па си ја

Група А: Барса и ПСЖ ќе водат директна битка за пласман во четвртфиналето

Група А: Барса и ПСЖ ќе водат директна битка за пласман во четвртфиналето

Новата сезона во Лигата на шампионите ќе биде можност за европските гиганти да ја симнат круната од актуелниот европски првак Вардар. Како најголеми фаворити за претстојното издание на најдоброто ракометно натпреварување во Европа се споменуваат Барселона и ПСЖ. Тие ќе се надигруваат во групата А во која првото место носи директен пласман во четвртфиналната

ЕХФ: Вардар седми фаворит за титулата во ЛШ

ЕХФ: Вардар седми фаворит за титулата во ЛШ

Традиционално пред почетокот на ракометната Лига на шампиони, Европската куќа на ракометот (ЕХФ) ги одреди фаворитите за европската титула. На врвот на листата е унгарски Веспрем, додека македонскиот тим и актуелен шампион, Вардар е на седмата позиција. Сепак од ЕХФ сметаат дека вардарци не треба да се отпишуваат. – Да се отпише тимот е грешка, бидејќи