притисни ентер »

Ферари не размислува за отпуштање на Биното
Ферари не размислува за отпуштање на Биното

Ферари не размислува за отпуштање на Биното

Шефот на Ферари, Матија Биното, би можел да биде спокоен за својот пост, барем засега, и покрај слабите резултати од почетокот на сезоната. Тој го замени Маурицио Аривабене на чело на „црните коњчиња“ кои сепак сериозно заостануваат од Мерцедес, кои запишаа двојни победи во првите 5 старта и сонот за нова титула на Италијанците ќе треба јавно да почека