притисни ентер »

Понеделник посветен на машки стилови поврзани со плажа и море
Понеделник посветен на машки стилови поврзани со плажа и море

Понеделник посветен на машки стилови поврзани со плажа и море

View this post on Instagram Се што треба за топ викенд #friday #fridaymk #fridaymagazine #magazine #menmagazin #magazinzamazi #mazisostil #gentleman #weekend #enjoy #sunnydays #menstyle #riva #rivaboat #menafashion A post shared by Friday.mk (@friday.mk) on May 9, 2020 at 1:26am PDT View this post on Instagram Enjoy life #friday #fridaymk #fridaymagazine

Колку долго делува кафето?

Колку долго делува кафето?

Утринското кафе на многумина им е единствен начин успешно да ги отворат очите и да го започнат новиот работен ден, но и тој учинок не е вечен, велат научниците. Имено, едно истражување покажа дека постојат ситуации во кои кофеинот повеќе нема исто дејство, а тоа е по три дена лош сон. Многу е едноставно – колку помалку спиете толку кофеинот послабо