притисни ентер »

Ни во Реал, ни во НБА: Мичиќ останува на Босфорот
Ни во Реал, ни во НБА: Мичиќ останува на Босфорот

Ни во Реал, ни во НБА: Мичиќ останува на Босфорот

Српскиот кошаркарски репрезентативец, Василије Мичиќ и следната сезона ќе го носи дресот на Анадолу Ефес, потврди неговиот менаџер Миодраг Мишко Ражнатовиќ. Во претходните недели се појавија шпекулации за потенцијално заминување на српскиот кошаркар во Реал Мадрид, но од тоа нема ништо. Исто така, постоеше можност Мичиќ да замине во НБА летово, но

Ни во Реал, ни во НБА: Мичиќ останува на Босфорот

Ни во Реал, ни во НБА: Мичиќ останува на Босфорот

Српскиот кошаркарски репрезентативец, Василије Мичиќ и следната сезона ќе го носи дресот на Анадолу Ефес, потврди неговиот менаџер Миодраг Мишко Ражнатовиќ. Во претходните недели се појавија шпекулации за потенцијално заминување на српскиот кошаркар во Реал Мадрид, но од тоа нема ништо. Исто така, постоеше можност Мичиќ да замине во НБА летово, но

Ни во Реал, ни во НБА: Мичиќ останува на Босфорот

Ни во Реал, ни во НБА: Мичиќ останува на Босфорот

Српскиот кошаркарски репрезентативец, Василије Мичиќ и следната сезона ќе го носи дресот на Анадолу Ефес, потврди неговиот менаџер Миодраг Мишко Ражнатовиќ. Во претходните недели се појавија шпекулации за потенцијално заминување на српскиот кошаркар во Реал Мадрид, но од тоа нема ништо. Исто така, постоеше можност Мичиќ да замине во НБА летово, но

Евролига или НБА – Мициќ ја реши дилемата

Евролига или НБА – Мициќ ја реши дилемата

Василије Мициќ ќе игра уште една година во дресот на Анадолу Ефес, откако српскиот плејмејкер по долго размислување реши да го одложи заминувањето во НБА-лигата. Неколку НБА-тимови покажаа интерес за одличниот плејмејкер пред неколку месеци, но паузата поради коронавирусот ја промени целокупната ситуација, особено по последните најави дека се уште