притисни ентер »

Кремљ: Путин и Зеленски разговараа за украинскиот конфликт
Кремљ: Путин и Зеленски разговараа за украинскиот конфликт

Кремљ: Путин и Зеленски разговараа за украинскиот конфликт

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински Колега Володимир Зеленски разговарале за конфликтот на истокот на Украина во првиот телефонски разговор, соопшти синоќа Кремљ. Тие разговарале и за прашањата повразни за решавање на конфликтот на југоистокот на Украина и соработката за враќање на заробениците од двете страни, соопшти Дмитриј Песков,

Путин отворен за мировни преговори со Украина

Путин отворен за мировни преговори со Украина

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега Володимир Зеленски за првпат разговараа за украинскиот конфликт, потврди Кремљ. Путин и Зеленски преку телефон разговараа за конфликтот во Украина и размената на затвореници, објави агенцијата Интерфакс неколку часа откако Путин посочи дека е отворен за преговори со Украина по нејзините

Прв разговор Путин – Зеленски

Прв разговор Путин – Зеленски

Претседателот на Украина Владимир Зеленски и претседателот на Русија Владимир Путин разговараа по телефон за украинските морнари кои минатиот ноември беа приведени во Керчковиот мореуз, соопштуваат од кабинетот на Зеленски. Тоа воедно е првиот разговор на двајцата претседатели откако Зеленски застана на чело на Украина. loading... Главна тема било

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци кое моментно се затворени во Русија“, соопштија од кабинетот

Зеленски разговараше телефонски со Путин, главна тема украинските морнари

Зеленски разговараше телефонски со Путин, главна тема украинските морнари

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за украинските морнари кои минатиот ноември беа уапсени во Керчкиот залив, соопшти Кабинетот на Зеленски. – Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување други Украинци кои во моментов

Прв официјален разговор на Путин и Зеленски

Прв официјален разговор на Путин и Зеленски

Претседателите на Украина и на Русија, Владимир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот Tеснец. – Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци кое моментно се затворени во Русија – соопштија од кабинетот

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци кое моментно се затворени во Русија“, соопштија од кабинетот

Путин и Зеленски првпат зборуваа на телефон, во фокусот украинските морнари

Путин и Зеленски првпат зборуваа на телефон, во фокусот украинските морнари

Украинскиот претседател Владимир Зеленски и рускиот претседател Владимир Путин за првпат зборуваа на телефон за украинските морнари кои беа уапсени минатиот ноември во Керченскиот Проток. “Главна тема беше ослободувањето на уапсените морнари, а исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци во моментов затворени во Русија”, се наведува во

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци кое моментно се затворени во Русија“, соопштија од кабинетот

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци кое моментно се затворени во Русија“, соопштија од кабинетот