притисни ентер »

Тарвари: Ова е моја најтешка прес конференција, Џехја Меџити стана шаховска фигура во политичките игри
Тарвари: Ова е моја најтешка прес конференција, Џехја Меџити стана шаховска фигура во политичките игри

Тарвари: Ова е моја најтешка прес конференција, Џехја Меџити стана шаховска фигура во политичките игри

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче нападнато од агресивно куче, не е предизвикан од никаква небрежност. Џехја Меџити, како што рече тој, е жртва на судбината која си поигрува со вакви трагедии. Тој повика да не се користи случајот

Полицаец искасан од улично куче во Скопје

Полицаец искасан од улично куче во Скопје

Полициски службеник бил нападнат и искасан на повеќе делови на телото во центарот на Скопје. Инцидентот се случил попладнево во близина на хотелот ВИП каде што бил нападнат од куче скитник. Веднаш по нападот полицаецот бил префрлен на инфективната клиника на Скопскиот клинички центар. Полицаец искасан од улично куче во Скопје

Полицаец искасан од куче скитник во Скопје

Полицаец искасан од куче скитник во Скопје

Полициски службеник бил нападнат и искасан на повеќе делови на телото во центарот на Скопје. Инцидентот се случил попладнево во близина на хотелот ВИП каде што бил нападнат од куче скитник. Веднаш по нападот полицаецот бил префрлен на инфективната клиника на Скопскиот клинички центар. Пред неколку дена во Гостивар бегајќи од глутница кучиња девојка

Таравари: „Трагедијата со починатата девојка да не се политизира“

Таравари: „Трагедијата со починатата девојка да не се политизира“

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари апелираше случајот со смртта на 17 годишната девојка од селото Здуње да не се злоупотребува политички и да се чека на конечните резултати од истрагата . Таравари денеска објасни дека настанот не се случил како што претходно се тврдеше во јавноста . „ Секој новинар, граѓанин, политичар, политички аналитичар

Таравари се жали на бирократски опструкции, Гостиварци бараат решение за бездомните кучиња

Таравари се жали на бирократски опструкции, Гостиварци бараат решение за бездомните кучиња

Централната и локалната власт да прекинат со постапките смртните случаи да ги користат за политички цели како и барање на моментални стратегии за решавање на проблеми кога ќе настапи немилиот настан велат граѓаните на Гостивар. Велат потребно е предвремени мерки кои би спречиле идни инциденти и немили настани како што е случајот со 17 годишната девојка

Таравари: Нема да паднеме на ниво на посмртни кампањи

Таравари: Нема да паднеме на ниво на посмртни кампањи

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари на прес-конференција изрази сочувство до семејството Меџити за губење на нивната ќерка и ги отфрли гласините дека некој ќе има политичка корист од несреќата. „И покрај гневот акумулиран овие денови, јас и мојот тим нема да паднеме на ниво на посмртни кампањи, ќе ја сочуваме почитта кон споменот за ова девојче

Полицаец искасан од куче скитник во Скопје

Полицаец искасан од куче скитник во Скопје

Полициски службеник бил нападнат и искасан на повеќе делови на телото во центарот на Скопје. Инцидентот се случил попладнево во близина на хотелот ВИП каде што бил нападнат од куче скитник. Веднаш по нападот полицаецот бил префрлен на инфективната клиника на Скопскиот клинички центар. Пред неколку дена во Гостивар бегајќи од глутница кучиња девојка

Таравари: Нема да паднеме на ниво на посмртни кампањи

Таравари: Нема да паднеме на ниво на посмртни кампањи

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, на прес-конференција изрази сочувство до семејството Меџити за губење на нивната ќерка и ги отфрли шпекулациите дека некој ќе има политичка корист од несреќата. „И покрај гневот акумулиран овие денови, јас и мојот тим нема да паднеме на ниво на посмртни кампањи, ќе ја сочуваме почитта кон споменот за ова

Полицаец искасан од куче скитник во Скопје

Полицаец искасан од куче скитник во Скопје

Полицаец искасан од куче скитник во Скопје Полициски службеник бил нападнат и искасан на повеќе делови на телото во центарот на Скопје. Инцидентот се случил попладнево во близина на хотелот ВИП каде што бил нападнат од куче скитник. Веднаш по нападот полицаецот бил префрлен на инфективната клиника на Скопскиот клинички центар. Пред неколку дена во

Таравари: Нема да паднеме на ниво на посмртни кампањи

Таравари: Нема да паднеме на ниво на посмртни кампањи

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, на прес-конференција изрази сочувство до семејството Меџити за губење на нивната ќерка и ги отфрли шпекулациите дека некој ќе има политичка корист од несреќата. „И покрај гневот акумулиран овие денови, јас и мојот тим нема да паднеме на ниво на посмртни кампањи, ќе ја сочуваме почитта кон споменот за ова