притисни ентер »

Кучето на Бајден искаса уште еден агент на тајната служба
Кучето на Бајден искаса уште еден агент на тајната служба

Кучето на Бајден искаса уште еден агент на тајната служба

Двегодишниот германски овчар Командер синоќа нападнал агент и ова е 11-ти пат кучето да касне чувар во Белата куќа или домот во кој живее семејството Бајден. Тајната служба објави дека агентот бил каснат од кучето и дека му е добро. Прес секретарот на Белата куќа претходно го посочи стресот од животот во Белата куќа за нападите. „Тоа е стресно за сите

САД: Кучето на Бајден искаса уште еден агент на Тајната служба

САД: Кучето на Бајден искаса уште еден агент на Тајната служба

Кучето на претседателот на САД, Џозеф Бајден искаса агент на американската тајна служба во Белата куќа, пренесоа американските медиуми, наведувајќи дека ова е 11-ти пат овој двегодишен германски овчар да касне член на претседателското обезбедување. „Oколу 20 часот, униформиран полицаец на Тајната служба дошол во контакт со миленикот на претседателското

КУЧЕТО НА БАЈДЕН КАСА ПО БЕЛАТА КУЌА 11-ти пат бил пријавен напад, службениците се бранат со столчиња

КУЧЕТО НА БАЈДЕН КАСА ПО БЕЛАТА КУЌА 11-ти пат бил пријавен напад, службениците се бранат со столчиња

По единаесетти пат германскиот овчар на претседателот на Соединетите Американски Држави каснува некого. Овојпат, се работи за агент од тајната служба на Белата куќа, пренесе ЊујоркПост . Во претходните случаи кучето каснувало луѓе и во семејната куќа на претседателот Џо Бајден во Делавер. Повредениот полицаец кој кучето го каснало вчера околу 20 часот

Кучето на Бајден по 11. пат касна агент на Тајната служба, бил под стрес што живее во Белата куќа

Кучето на Бајден по 11. пат касна агент на Тајната служба, бил под стрес што живее во Белата куќа

Командер, двегодишниот германски овчар на семејството Бајден, касна уште еден агент на Тајната служба. Ова е веќе 11. пат кучето да касне припадник на обезбедувањето во Белата куќа или во семејниот дом на претседателот во Делавер. „Инцидентот се случи во понеделникот и офицерот прими прва помош на самото место“, соопшти Тајната служба. Портпаролката

Командант, кучето на Бајден,  гризнало друг агент на тајната служба

Командант, кучето на Бајден, гризнало друг агент на тајната служба

Командант, двегодишниот германски овчар на семејството на американскиот претседател Џозеф Бајден, гризнал друг агент на тајната служба. Како што јавува Би-Би-Си, нападот се случил во понеделникот вечерта, а агентот добил помош на лице место, се вели во соопштението на тајната служба. Ова е 11-ти пат куче да гризне човек во Белата куќа или во домот

Кучето на Бајден касна уште еден агент на тајната служба

Кучето на Бајден касна уште еден агент на тајната служба

Кучето на семејството на американскиот претседател Џо Бајден касна уште еден агент на тајната служба, пишува Би-би-си. Командер, двегодишен германски овчар, синоќа нападна агент, што е 11-ти пат кучето да касне чувар во Белата куќа или домот во кој живее семејството Бајден. Тајната служба објави дека кучето каснало агент и дека тој се чувствува добро

Командант, кучето на Бајден, гризнало друг агент на тајната служба

Командант, кучето на Бајден, гризнало друг агент на тајната служба

Командант, двегодишниот германски овчар на семејството на американскиот претседател Џозеф Бајден, гризнал друг агент на тајната служба. Како што јавува Би-Би-Си, нападот се случил во понеделникот вечерта, а агентот добил помош на лице место, се вели во соопштението на тајната служба. Ова е 11-ти пат куче да гризне човек во Белата куќа или во домот

Командант, кучето на Бајден, гризнало друг агент на тајната служба

Командант, кучето на Бајден, гризнало друг агент на тајната служба

Командант, двегодишниот германски овчар на семејството на американскиот претседател Џозеф Бајден, гризнал друг агент на тајната служба. Како што јавува Би-би-си, нападот се случил во понеделникот вечерта, а агентот добил помош на самото место, се вели во соопштението на тајната служба. Ова е 11-ти пат куче да гризне човек во Белата куќа или во домот

Песот на Бајден касна и друг агент на Тајната служба

Песот на Бајден касна и друг агент на Тајната служба

Командер, двегодишен германски овчар кој припаѓа на семејството на американскиот претседател Џо Бајден, каснал уште еден агент на Тајната служба, објави во средата BBC. Нападот се случил во понеделникот вечерта, а на агентот му била укажана помош на местото на настанот, се вели во соопштението на Тајната служба во вторникот. Ова е 11-ти пат куче да