притисни ентер »

Милвоки во игра за ангажман на Лилард
Милвоки во игра за ангажман на Лилард

Милвоки во игра за ангажман на Лилард

Милвоки во игра за ангажман на Лилард Кошаркарот на Портланд Демјен Лилард би можел да ја продолжи кариерата во Милвоки. Шпекулациите за неговиот трејд продолжуваат, а она што секој ден станува се појасно е дека Лилард е се подалеку од Мајами. Тимот од Флорида во еден момент беше единствената опција за искусниот плејмејкер, но засега на адресата на

Лилард разгледува опции: Понудата на Мајами е слаба, Милвоки сонува страшно дуо

Лилард разгледува опции: Понудата на Мајами е слаба, Милвоки сонува страшно дуо

Дејмиан Лилард е во потрага по нова средина за новата сезона, бидејќи побара трејд од Портланд Треил Блејзерс . Самиот тим нема да го кочи заминувањето на првата ѕвезда, меѓутоа за возврат бара сериозни имиња. Токму поради тоа веројатно од трката отпаѓа Мајами Хит . Тимот од Флорида го нуди Тајлер Хиро и два пика од прва рунда за иднината, што е премалку

Милвоки сака да го донесе Лилард

Милвоки сака да го донесе Лилард

Кошаркарот на Портланд, Демиен Лилард би можел да ја продолжи кариерата во Милвоки. Шпекулациите за неговиот трејд продолжуваат, а она што секој ден станува се појасно е дека Лилард е се подалеку од Мајами. Тимот од Флорида во еден момент беше единствената опција за искусниот плејмејкер, но засега на адресата на Портланд не пристигнала задоволителна

Милвоки сака да го донесе Лилард

Милвоки сака да го донесе Лилард

Кошаркарот на Портланд, Демиен Лилард би можел да ја продолжи кариерата во Милвоки. Шпекулациите за неговиот трејд продолжуваат, а она што секој ден станува се појасно е дека Лилард е се подалеку од Мајами. Тимот од Флорида во еден момент беше единствената опција за искусниот плејмејкер, но засега на адресата на Портланд не пристигнала задоволителна

Милвоки сака да го донесе Лилард

Милвоки сака да го донесе Лилард

Кошаркарот на Портланд, Демиен Лилард би можел да ја продолжи кариерата во Милвоки. Шпекулациите за неговиот трејд продолжуваат, а она што секој ден станува се појасно е дека Лилард е се подалеку од Мајами. Тимот од Флорида во еден момент беше единствената опција за искусниот плејмејкер, но засега на адресата на Портланд не пристигнала задоволителна

Тоа што го прави Адетокумбо е нормална работа, тој не е предавник

Тоа што го прави Адетокумбо е нормална работа, тој не е предавник

Пред неколку дена Јанис Адетокумбо даде изјава за американските медиуми која многумина ја протолкуваа како евентуално заминување од тимот на Милвоки. Факт е дека тој сака да остане во тимот од Висконсин, но неодамна испрати порака дека сепак сака трофеј повеќе од се и дека ако не го најде кај Бакс, ќе го бара на друго место, односно со друг тим. Може

Чикаго Булс се вмеша во трката за Дејмиен Лилард

Чикаго Булс се вмеша во трката за Дејмиен Лилард

Управата на Чикаго Булс се вмеша во трката за потписот на Дејмиен Лилард. Плејмејкерот на Портланд скоро сигурно ќе го смени дресот во новата НБА сезона, а неколку клубови се интересираат за неговите услуги. Американските медиуми го поврзуваа Лилард со премин во Голден Стејт, потоа и во Милвоки Бакс, но сега и Чикаго Булс се вклучува во оваа трка и