притисни ентер »

Струга Трим Лум со првото засилување: Османи го освежува нападот
Струга Трим Лум со првото засилување: Османи го освежува нападот

Струга Трим Лум со првото засилување: Османи го освежува нападот

Најсериозниот кандидат од Втората лига – Запад за влез во прволигашкото друштво, екипата на Струга Трим Лум го промовираше и првото засилување за пролетниот дел од сезоната. Стружани се одлучија да го освежат нападот на тимот со ангажман на 30-годишниот офанзивец од Гостивар, Флорент Османи. Османи е поранеше фудбалер на Шкупи, Скопје, Влазрими и косовска

Струга донесе екстра-име, потпиша со Флорент Османи

Струга донесе екстра-име, потпиша со Флорент Османи

Екипата на Струга Трим Љум донесе прво засилување во зимскиот преоден рок и потпиша договор со Флорент Османи. Османи, кој има 30 години, важи за играч со прволигашко искуство, а доаѓа од редовите на Гостивар . Таму беше важен играч во есенскиот дел од сезоната, но и покрај тоа реши да направи промена и да замине во тимот на Беќири. Напаѓачот кој има

Флорент Османи ја засили Струга Трим Лум

Флорент Османи ја засили Струга Трим Лум

Искусниот играч за врска и тоа како ќе го подигне квалитетот на струшкиот второлигаш кој оваа пролет ќе атакува на влез во елитата Флорент Османи (30) е првото големо засилување во таборот на Струга Трим Лум. Османи е искусен играч за врска, тој е некогашен фудбалер на Гостивар, Шкупи, Еуромилк, Влазерими, Лириа (Косово), и секако дека добро ќе му