притисни ентер »

Франција: ПСЖ и Нант се наметнуваат како главни фаворити за титулата
Франција: ПСЖ и Нант се наметнуваат како главни фаворити за титулата

Франција: ПСЖ и Нант се наметнуваат како главни фаворити за титулата

Немаше поголеми изненадувања во натпреварите од 12 коло во францускиот шампионат, фаворитите однесоа победи, додека Иври и Трембле одиграа нерешено. Екипата на Иври ќе се бори за опстанок оваа сезона. За овој тим, секој бод е злато вреден, а во ова коло тие се соочија на домашен терен со Трембле. Дуелот заврши 28:28, а сите 60 минути мечот се играше