притисни ентер »

Голем пожар во Гази Баба- изгоре куќа
Голем пожар во Гази Баба- изгоре куќа

Голем пожар во Гази Баба- изгоре куќа

Силен пожар ја пеплоса куќата на семејствата Марковски во Скопска Гази Баба. Никола Марковски, татко на шест деца, вели дека во моментот кога пламените јазици почнале да им го голтаат домот, тој со сопругата бил на работа во локалната пекарница. Но, во куќата бил неговиот брат кој брзо реагирал и ги извадил децата надвор, од кои најмалото е шестмесечно

Огнената стихија им го зеде и она малку што го имаа

Огнената стихија им го зеде и она малку што го имаа

Семејствата Марковски од населеното место „Гоце Делчев“ во општина Гази Баба останаа без покрив над главата. Нивната куќа изгоре во пожар кој избувна во понеделникот вечерта околу 20 часот. Семејствата во кои има шест деца сега се привремено сместени кај свои роднини. Преку социјалните мрежи бараат помош, бидејќи како што велат, останале и без тоа

Секој вторник – граѓаните од Гази Баба два часа ќе прашуваат, Стефковски ќе им одговара

Секој вторник – граѓаните од Гази Баба два часа ќе прашуваат, Стефковски ќе им одговара

Секој вторник – граѓаните од Гази Баба два часа ќе прашуваат, Стефковски ќе им одговара А.С. Пред 10 секунди Бобан Стефковски, градоначалник на Гази Баба/Фото: Слободен печат Од денеска, па  секој нареден вторник во периодот од 18 до 20 часот, секој граѓанин на општина Гази Баба ќе може може да постави прашање до градоначалникот Бобан Стефковски и

Изгоре куќа во скопската населба Гази Баба

Изгоре куќа во скопската населба Гази Баба

Вчера вечер се запали куќа во населеното место Гоце Делчев во скопската општина Гази Баба. Пожарот за кратко време бил ставен под контрола и било спречено истиот да се прошири на останатите куќи. Семејството Марковски кое остана без својот дом преку социјалните мрежи упати апел за помош со облека, храна, млеко, пелени и хигиенски средства. – За жал

Изгоре куќа во Гази Баба

Изгоре куќа во Гази Баба

Силен пожар избувна доцна синоќа во домовите на семејствата Марковски од населеното место Гоце Делчев во скопска Гази Баба. За среќа членовите на семејствата брзо се евакуирале и нема повредени. На терен веднаш излезе градоначалникот на оваа општина. -Благодарение на брзата реакција на Противпожарна бригада на Град Скопје пожарот беше за кратко време

Семејството Марковски од Гази Баба бара помош: Им се пеплоса домот/ФОТОГАЛЕРИЈА

Семејството Марковски од Гази Баба бара помош: Им се пеплоса домот/ФОТОГАЛЕРИЈА

Силен пожар избувна доцна синоќа во домовите на семејствата Марковски од населеното место Гоце Делчев во скопска Гази Баба. За среќа нема повредени од членовите на семејствата. Пожарот за кратко време бил ставен под контрола и било спречено истиот да се прошири на останатите куќи кои се наоѓаат во околината, со оглед на тоа дека станува збор за густо

Апел за помош на семејството чиј дом изгоре вчера во Гази Баба

Апел за помош на семејството чиј дом изгоре вчера во Гази Баба

Вчеравечер се запали куќа во населеното место Гоце Делчев во општина Гази Баба. Семејствата се евакуирани, нема повредени. Пожарот за кратко време бил ставен под контрола и било спречено истиот да се прошири на останатите куќи кои се наоѓаат во околината, со оглед на тоа дека станува збор за густо населена средина. Семејството Марковски кое остана

Изгоре куќа во Гази Баба, градоначалникот  на терен

Изгоре куќа во Гази Баба, градоначалникот на терен

Силен пожар избувна доцна синоќа во домовите на семејствата Марковски од населеното место Гоце Делчев во скопска Гази Баба. Членовите на семејствата брзо се евакуирале и нема повредени. На терен веднаш излегол градоначалникот на оваа општина, Бобан Стефковски. „Благодарение на брзата реакција на Противпожарна бригада на Град Скопје пожарот беше за

Изгоре куќа во Гази Баба

Изгоре куќа во Гази Баба

Силен пожар избувна доцна синоќа во домовите на семејствата Марковски од населеното место Гоце Делчев во скопска Гази Баба. За среќа членовите на семејствата брзо се евакуирале и нема повредени. На терен веднаш излезе градоначалникот на оваа општина. -Благодарение на брзата реакција на Противпожарна бригада на Град Скопје пожарот беше за кратко време

Апел за помош на семејството чиј дом изгоре вчера во Гази Баба

Апел за помош на семејството чиј дом изгоре вчера во Гази Баба

Вчеравечер се запали куќа во населеното место Гоце Делчев во општина Гази Баба. Семејствата се евакуирани, нема повредени. Пожарот за кратко време бил ставен под контрола и било спречено истиот да се прошири на останатите куќи кои се наоѓаат во околината, со оглед на тоа дека станува збор за густо населена средина. Семејството Марковски кое остана