притисни ентер »

И Овче Поле СУ се израдува на победа
И Овче Поле СУ се израдува на победа

И Овче Поле СУ се израдува на победа

Ракометарките од Свети Николе кои финишираа на позиција на табелата во плеј-аут лигата и кои беа без бодови се до последниот натпревар против Цемс конечно се израдуваа на победа оваа сезона. Тие во последното коло од плеј-аутот го совладаа составот на Цемс со 43:28 на домашен терен. Дуелот беше израмнет сè до финишот на првиот дел, а Цемс имаше минимална