притисни ентер »

Овесни снегулки и банана за здравје и енергија
Овесни снегулки и банана за здравје и енергија

Овесни снегулки и банана за здравје и енергија

Овесни снегулки и банана за здравје и енергија Комбинацијата од млечни протеини, овесни снегулки и банана е одлична за инстантно зголемување на енергијата и нема да дозволи да се изморите ниту при потешки физички активности. Потребни состојки: Една чаша млеко Една лажица јогурт Една банана Три лажици овесни снегулки Неколку зрна суво грозје Малку цимет

Смути со цимет и портокал

Смути со цимет и портокал

Смути во кое особено ќе уживаат љубителите на цимет. Состојки: – 1 портокал – 2 dl јогурт – 1 банана – малку мед по желба – цимет за посипување Подготовка: Излупете го портокалот и исечете го на помали парчиња, исто така и бананата исечете ја на помали парчиња. Сè ставете во блендер заедно со јогуртот и убаво измешајте. Додадете малку мед по желба

Оброк во чаша полна здравје

Оброк во чаша полна здравје

Наутро е многу важно да појадувате здраво, бидејќи првиот оброк ќе ви даде енергија за целиот ден. Подготовката на ова смути е одлична замена за оброк, кој брзо се подготвува и не е воопшто скапо. Освен тоа, истото помага во зајакнување на инумитетот. Потребни состојки: • 1 јаболко • 1 банана • 200ml млеко • 100 ml јогурт • 1 лажичка мед Измешајте