притисни ентер »

Ова е вистинскиот Милинковиќ-Савиќ: Мајсторија од слободен удар!
Ова е вистинскиот Милинковиќ-Савиќ: Мајсторија од слободен удар!

Ова е вистинскиот Милинковиќ-Савиќ: Мајсторија од слободен удар!

Тимот на Лацио за едно полувреме постигна четири погодоци во куп натпреварот против Новара. Посебно расположен во првиот дел кај клубот од Рим беше Чиро Имобиле кој постигна два погодоци, а по еден постигнаа Алберто и Милинковиќ-Савиќ. Погодокот на Милинковиќ Савиќ беше мајсторија од слободен удар. ¡GOLAZOOO!🎯Clase de pegada de Milinković-Savić.😱