притисни ентер »

Формула 1:  Ферстапен и Строл најбрзи на првиот ден во Силверстон
Формула 1:  Ферстапен и Строл најбрзи на првиот ден во Силверстон

Формула 1: Ферстапен и Строл најбрзи на првиот ден во Силверстон

Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул) имаше најбрзо време на првиот слободен тренинг, а на Канаѓанецот Ланс Строл тоа му успеа на вториот денешен тренинг на патеката во Силверстон за Големата награда на Велика Британија кој ќе се вози в недела. Времето на Строл на вториот тренинг ( 1:27.274 ) беше најбрз круг на првиот ден на зовриениот асфалт во Силверстон

Формула 1:  Ферстапен и Строл најбрзи на првиот ден во Силверстон

Формула 1: Ферстапен и Строл најбрзи на првиот ден во Силверстон

Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул) имаше најбрзо време на првиот слободен тренинг, а на Канаѓанецот Ланс Строл тоа му успеа на вториот денешен тренинг на патеката во Силверстон за Големата награда на Велика Британија кој ќе се вози в недела. Времето на Строл на вториот тренинг ( 1:27.274 ) беше најбрз круг на првиот ден на зовриениот асфалт во Силверстон