притисни ентер »

Новата одлука на организаторот во Австралија, воопшто не му е корист на Ѓоковиќ
Новата одлука на организаторот во Австралија, воопшто не му е корист на Ѓоковиќ

Новата одлука на организаторот во Австралија, воопшто не му е корист на Ѓоковиќ

Организаторите на Австралија Опен соопштија дека во понеделник ќе игра горната „половина“ од ждрепката, во која носител беше Новак Ѓоковиќ. Но сега останува дилема дали на српскиот тенисер ќе му биде дозволено да игра. Но дури и да му биде дозволено, дали ќе успее тој да се подготви доволно добро, бидејки стартува од понеделник, а одлуката за тоа дали

АО: Доколку остане во Мелбурн, Новак во понеделник ќе биде на теренот

АО: Доколку остане во Мелбурн, Новак во понеделник ќе биде на теренот

Организаторите на Австралија опен најавија дека в понеделник ќе се одигра ’горната половина’ од ждрепката, во која прв носител е Новак Ѓоковиќ. Останува прашањето дали на Србинот ќе му биде дозволено да игра. А ако е така, кога точно ќе дознае за таа одлука со оглед на тоа што одлучувачкото рочиште е закажано за в недела. Турнирот во Мелбурн ќе започне