притисни ентер »

Португалец со дебитантска пол-позиција во Мото ГП

Португалец со дебитантска пол-позиција во Мото ГП

Мигел Оливеира првпат освои пол-позиција во Мото ГП шампионатот. Тој беше најбрз во квалификациите на Гран при на Португалија на патеката Алгарве. Возачот на КТМ Тех 3 оствари време 1:38.892 и за 44 илјадитинки беше подобар од Франко Морбидели. Трет заврши Џек Милер. Од вториот ред ќе стартуваат Кал Крачлоу, Фабио Квартараро и Штефан Брадл. sportmedia

МОТО ГП: Пол – позицијата резервирана за Оливеира

МОТО ГП: Пол – позицијата резервирана за Оливеира

Пилотот на КТМ, Мигел Оливера ќе стартува од пол-позицијата, на последната трка во сезоната во Мото ГП шампионатот, која ќе се вози во Португалија. Покрај Оливера, првиот ред за утрешниот старт на трката го комплетираа возачите на Петронас Јамаха и Прамак Дукати, Франко Морбидели и Џек Милер. Во вториот ред се Кал Крачлоу (ЛЦР Хонда), Фабио Квартараро

Оливера на пол-позицијата во Португалија

Оливера на пол-позицијата во Португалија

Мигел Оливера ќе стартува од пол-позицијата, на последната трка во сезоната, Големата награда на Португалија. На домашната патека, до првата пол-позиција, возачот на Тех 3 КТМ дојде со резултат 1.38.892 минути. Покрај Оливера, првиот ред за утрешниот старт на трката го комплетираа возачите на Петронас Јамаха и Прамак Дукати, Франко Морбидели и Џек

Оливера на пол-позицијата во Португалија

Оливера на пол-позицијата во Португалија

Мигел Оливера ќе стартува од пол-позицијата, на последната трка во сезоната, Големата награда на Португалија. На домашната патека, до првата пол-позиција, возачот на Тех 3 КТМ дојде со резултат 1.38.892 минути. Покрај Оливера, првиот ред за утрешниот старт на трката го комплетираа возачите на Петронас Јамаха и Прамак Дукати, Франко Морбидели и Џек

Португалец со дебитантна пол-позиција во Мото ГП

Португалец со дебитантна пол-позиција во Мото ГП

Мигел Оливеира првпат освои пол-позиција во Мото ГП шампионатот. Тој беше најбрз во квалификациите на Гран при на Португалија на патеката Алгарве. Возачот на КТМ Тех 3 оствари време 1:38.892 и за 44 илјадитинки беше подобар од Франко Морбидели. Трет заврши Џек Милер. Од вториот ред ќе стартуваат Кал Крачлоу, Фабио Квартараро и Штефан Брадл.

Оливера на пол-позицијата во Португалија

Оливера на пол-позицијата во Португалија

Мигел Оливера ќе стартува од пол-позицијата, на последната трка во сезоната, Големата награда на Португалија. На домашната патека, до првата пол-позиција, возачот на Тех 3 КТМ дојде со резултат 1.38.892 минути. Покрај Оливера, првиот ред за утрешниот старт на трката го комплетираа возачите на Петронас Јамаха и Прамак Дукати, Франко Морбидели и Џек

Оливера на пол-позицијата во Португалија

Оливера на пол-позицијата во Португалија

Мигел Оливера ќе стартува од пол-позицијата, на последната трка во сезоната, Големата награда на Португалија. На домашната патека, до првата пол-позиција, возачот на Тех 3 КТМ дојде со резултат 1.38.892 минути. Покрај Оливера, првиот ред за утрешниот старт на трката го комплетираа возачите на Петронас Јамаха и Прамак Дукати, Франко Морбидели и Џек

Оливера на пол-позицијата во Португалија

Оливера на пол-позицијата во Португалија

Мигел Оливера ќе стартува од пол-позицијата, на последната трка во сезоната, Големата награда на Португалија. На домашната патека, до првата пол-позиција, возачот на Тех 3 КТМ дојде со резултат 1.38.892 минути. Покрај Оливера, првиот ред за утрешниот старт на трката го комплетираа возачите на Петронас Јамаха и Прамак Дукати, Франко Морбидели и Џек