притисни ентер »

Јас сум идиот бидејќи ги почитувам правилата
Јас сум идиот бидејќи ги почитувам правилата

Јас сум идиот бидејќи ги почитувам правилата

Судирот на Луис Хамилтон и Макс Верстапен сè уште е главна тема во светот на Формула 1. Двајцата кандидати за титула имаа инцидент минатиот викенд на патеката „Силверстон“, по кој подебелиот крај го извлече Холанѓанецот. Голем број љубители на октагонскиот циркус веруваат дека Британецот е виновен за судирот и тоа што Верстапен морал да се повлече

Алонсо се изнервира: Се чувствувам како идиот зашто ги почитувам правилата!

Алонсо се изнервира: Се чувствувам како идиот зашто ги почитувам правилата!

Луис Хамилтон имаше инцидент со Макс Ферстапен на трката за Големата награда на Велика Британија, а притоа настрада болидот на возачот од Ред Бул. Младиот Холанѓанец доживеа страшна несреќа од која нема посериозни последици, а многумина го критикуваа Британецот за неговиот опасен потег, по што се јави и Фернандо Алонсо. Поранешниот освојувач на Формула

Алонсо: Изгледа јас сум идиот што почитувам правила!

Алонсо: Изгледа јас сум идиот што почитувам правила!

Поранешниот двоен Ф1 шампион – Фернандо Алонсо за шпанска „Марка“ ги пренесе своите видувања за трката на Силверсон, возена вчера за ГН на Велика Британија. За потсетување, главна тема беше судирот меѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон. Алонсо смета дека на многумина им се дозволува премногу. „Секогаш сум бил фер возач, цела своја кариера. Мислам дека

Алонсо: Изгледа јас сум идиот што почитувам правила!

Алонсо: Изгледа јас сум идиот што почитувам правила!

Поранешниот двоен Ф1 шампион – Фернандо Алонсо за шпанска „Марка“ ги пренесе своите видувања за трката на Силверсон, возена вчера за ГН на Велика Британија. За потсетување, главна тема беше судирот меѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон. Алонсо смета дека на многумина им се дозволува премногу. „Секогаш сум бил фер возач, цела своја кариера. Мислам дека

Алонсо: Јас сум очигледно идиот затоа што ги почитувам правилата

Алонсо: Јас сум очигледно идиот затоа што ги почитувам правилата

Поранешниот двократен шампион во Формула 1 и еден од најдобрите возачи во историјата на спортот, Фернандо Алонсо ја коментираше ситуацијата и судирот од трката за Големата награда на Велика Британија. Повеќето навивачи го обвинија Луис Хамилтон  за судирот, што го принуди Макс Верстапен да ја заврши трката. Заврши во болницата на лекарски прегледи,

Алонсо: Очигледно јас сум идиот бидејќи ги почитувам правилата

Алонсо: Очигледно јас сум идиот бидејќи ги почитувам правилата

Фернандо Алонсо, поранешниот двократен шампион во Формула 1 и за многумина еден од најдобрите возачи во историјата на спортот, за шпанска „Марка“ го даде своето видување за настанот на трката за Големата награда на Велика Британија на патеката Силверстоун. За потсетување, главна тема на разговорот по трката беше судирот меѓу Луис Хамилтон и Макс Ферстапен