притисни ентер »

Подгответе си домашни наполитанки

Подгответе си домашни наполитанки

Наполитанките се еден од вкусовите кои нѐ потсетуваат и нѐ навраќаат во детството. Ако и вие сте љубител на наполитанки, тогаш пробајте го овој рецепт. Потребни состојки: – 4 обланди – 250g путер – 200g шеќер – 12 лажици вода – 250g мелени ореви – 250g мелени бисквити – 100g чоколадо за готвење Подготовка: Путерот, шеќерот и водата ставете ги во сад

Летна бисквит торта без печење

Летна бисквит торта без печење

Потребни состојки: Фил: 3 цели јајца 180 гр шеќер 90 гр густин 750 мл млеко 100 гр путер 200 гр кисела павлака екстракт од ванила Бисквит дел: 500 гр мелени бисквити 150 мл млеко 150 гр путер Начин на подготовка: Изматете ги јајцата, шеќерот и густинот со околу 200 мл ладно млеко, а остатокот од 750 мл ставете го на оган да зоврие. Пред да зоврие млекото,

Летна бисквит торта без печење

Летна бисквит торта без печење

Потребни состојки: Фил: 3 цели јајца 180 гр шеќер 90 гр густин 750 мл млеко 100 гр путер 200 гр кисела павлака екстракт од ванила Бисквит дел: 500 гр мелени бисквити 150 мл млеко 150 гр путер Начин на подготовка: Изматете ги јајцата, шеќерот и густинот со околу 200 мл ладно млеко, а остатокот од 750 мл ставете го на оган да зоврие. Пред да зоврие млекото,

ЛЕТНА БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

ЛЕТНА БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

ЛЕТНА БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ) 4 слоја бисквити, 4 слоја крем од ванила Ништо не се пече, не се витка, само кората од бисквити и филот се редат една врз друга. Крем: 3 цели јајца 180 гр шеќер 90 гр густин 750 мл млеко 100 гр путер 200 гр кисела павлака екстракт од ванила Бисквит

ЛЕТНА БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

ЛЕТНА БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

4 слоја бисквити, 4 слоја крем од ванила Ништо не се пече, не се витка, само кората од бисквити и филот се редат една врз друга. Крем: 3 цели јајца 180 гр шеќер 90 гр густин 750 мл млеко 100 гр путер 200 гр кисела павлака екстракт од ванила Бисквит дел: 500 гр мелени бисквити 150 мл млеко 150 гр путер Подготовка: Изматете ги јајцата, шеќерот и густинот

ПОДОБРИ ОД СИТЕ ДОСЕГА ШТО ГИ ИМАТЕ ЈАДЕНО – КРОФНИ ПОЛНЕТИ СО ЧОКОЛАДА И ВАНИЛА: Меко тесто полно со фил – нема да можете да одолеете

ПОДОБРИ ОД СИТЕ ДОСЕГА ШТО ГИ ИМАТЕ ЈАДЕНО – КРОФНИ ПОЛНЕТИ СО ЧОКОЛАДА И ВАНИЛА: Меко тесто полно со фил – нема да можете да одолеете

Со овој рецепт ќе добиете меки и воздушни крофни кои се исполнети со вкусни филови од чоколадо и ванила. Сигурно често сте правеле крофни, но со овој рецепт ќе добиете совршено тесто. Толку меко и воздушно со ванила или чоколадо ќе ги остави сите оние кои ќе ги пробаат без текст. Подготовката е едноставна, иако бара малку време, но се исплати. Крофните