притисни ентер »

Виц: Бабата на гости
Виц: Бабата на гости

Виц: Бабата на гости

Share Tweet Share Share Email Comments Доаѓа тештата на Трпе кај него на вечера. По некое време на маса и доаѓа малиот Трпе и ја прашува: – Бабо за кого јадеш ти кога ќе дојдеш на гости кај нас? – Како за кого? За мене си јадам внучко. – Ами зошто тато вика дека јадеш за тројца! Advertisements Share Tweet Share Share Email

Виц на денот: Јадење

Виц на денот: Јадење

Доаѓа тештата на Трпе кај него на вечера. По некое време на маса и доаѓа малиот Трпе и ја прашува: – Бабо за кого јадеш ти? – Како за кого? За мене си јадам внучко. – Зошо тато вика дека јадеш за тројца! Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите

Јадење

Јадење

Доаѓа тештата на Трпе кај него на вечера. По некое време на маса и доаѓа малиот Трпе и ја прашува: – Бабо за кого јадеш ти? – Како за кого? За мене си јадам внучко. – Зошо тато вика дека јадеш за тројца!

Виц: Згодна на алкохол

Виц: Згодна на алкохол

Share Tweet Share Share Email Comments Трпе и вели на жена си. – Леле мила алхохолот колку те прави згодна. – Ама Трпе јас не пијам. – Е знам де, јас пијам. Advertisements Share Tweet Share Share Email