притисни ентер »

Еве како ке изгледа новиот Google Pixel 4
Еве како ке изгледа новиот Google Pixel 4

Еве како ке изгледа новиот Google Pixel 4

Google на Твитер го објави првиот рендер на новиот Pixel 4 паметен телефон кој не би требало да се најде во продажба пред октомври оваа година. Рендерот кој го објави Google открива три камери сместени во квадратно куќиште, бело копче веројатно за вклучување и исклучување, како и познатото “G” лого на задната страна од уредот. Од Google на овој начин

Google ги објави првите фотографии од Pixel 4 моделите

Google ги објави првите фотографии од Pixel 4 моделите

Новите смартфони на компанијата ќе ја продолжат традицијата и ќе бидат првите што ќе работат со Android Q. Уредите беа предмет на многу шпекулации во последниве недели, пренесува Digital.bg Google Pixel 4 и Pixel 4 XL се очекува да бидат објавени пред крајот на третиот квартал, а скромниот интерес за моделите го натера Google да објави неколку официјални

Еве како ќе изгледа новиот Pixel 4 на Google

Еве како ќе изгледа новиот Pixel 4 на Google

Google на Твитер го објави првиот рендер на новиот Pixel 4 паметен телефон кој не би требало да се најде во продажба пред октомври оваа година. Рендерот кој го објави Google открива три камери сместени во квадратно куќиште, бело копче веројатно за вклучување и исклучување, како и познатото “G” лого на задната страна од уредот. Од Google на овој начин

Google ги објави првите фотографии од Pixel 4 моделите

Google ги објави првите фотографии од Pixel 4 моделите

Новите смартфони на компанијата ќе ја продолжат традицијата и ќе бидат првите што ќе работат со Android Q. Уредите беа предмет на многу шпекулации во последниве недели, пренесува Digital.bg Google Pixel 4 и Pixel 4 XL се очекува да бидат објавени пред крајот на третиот квартал, а скромниот интерес за моделите го натера Google да објави неколку официјални

Google го откри новиот Pixel 4 бидејќи му здосади од протекувања и шпекулации

Google го откри новиот Pixel 4 бидејќи му здосади од протекувања и шпекулации

За разлика од сите останати компании, Google реши да го промовира својот нов уред на еден поинаков начин. Наместо да чека малку по малку да биде откриван од страна на „протекувања“ од инсајдери во телефонската индустрија, Google го претстави Pixel 4 неколку месеци пред неговата официјална премиера. Заедно со фотографија која ја објави на Twitter синоќа,

Google го презентираше новиот PIXEL 4

Google го презентираше новиот PIXEL 4

Во последните денови на Интернет се појавија многу информации за серијата смартфони Pixel 4, која се очекува наесен, а освен тоа видовме и рендер на задниот дел на еден од моделите кој покажа сличност со наводниот дизајн на iPhone 11. Во меѓувреме Google очигледно одлучиле дека во мрежата „истекле“ доволно информации и одлучиле да ги прекинат шпекулациите,

Google ја прикажа првата официјална слика од Pixel 4 како одговор на големиот број неофицијални информации

Google ја прикажа првата официјална слика од Pixel 4 како одговор на големиот број неофицијални информации

Сликата прикажува само мал дел најавувајќи што може да очекуваме ново кај четвртата генерација од Google Pixel телефоните Информациите за телефоните кои најголемите неколку компании треба да ги претстават излегуваат со месеци однапред, па до официјалното претставување остануваат многу малку „изненадувања“, а не ретко и воопшто. Информациите се обично

Google објави на Twitter како ќе изгледа Pixel 4

Google објави на Twitter како ќе изгледа Pixel 4

На многу неочекуван начин Google официјално го потврди дизајнот на претстојната Pixel 4 серија. Официјализирана е задната камера со квадратен модул, која очигледно изгледа како модулот што се очекува од iPhone 11 во септември. На Twitter беа објавени слики од Made by Google профилот, при што компанијата само ги потврди протекувањата за дизајнот на

Google покажа како ќе изгледа Pixel 4

Google покажа како ќе изгледа Pixel 4

Во последните денови на Интернет се појавија многу информации за серијата смартфони Pixel 4, која се очекува наесен, а освен тоа видовме и рендер на задниот дел на еден од моделите кој покажа сличност со наводниот дизајн на iPhone 11. Во меѓувреме Google очигледно одлучиле дека во мрежата „истекле“ доволно информации и одлучиле да ги прекинат шпекулациите,

Google покажа како ќе изгледа Pixel 4

Google покажа како ќе изгледа Pixel 4

Во последните денови на Интернет се појавија многу информации за серијата смартфони Pixel 4, која се очекува наесен, а освен тоа видовме и рендер на задниот дел на еден од моделите кој покажа сличност со наводниот дизајн на iPhone 11. Во меѓувреме Google очигледно одлучиле дека во мрежата „истекле“ доволно информации и одлучиле да ги прекинат шпекулациите,