притисни ентер »

Рецепт на денот: Рижото со кари и зеленчук
Рецепт на денот: Рижото со кари и зеленчук

Рецепт на денот: Рижото со кари и зеленчук

Потребни состојки: 1 шолја ориз црвен кромид шери домати шолја грашок морков кари прстофат сол и бибер Приготвување: Измијте го и сварете го оризот. Пропржете го кромидот на малку масло и по неколку минути додајте шери домати исечкани на половинки и динстајте. Динстајте додека не омекне доматот. Потоа, додајте грашок, ситно сечкан морков и кари и сето

Рижото со кари и зеленчук

Рижото со кари и зеленчук

Овој необичен рецепт за рижото е одличен прилог, но и вкусно главно јадење. Доколку сакате зачинета храна, пробајте го уште денес. Потребни состојки: 180 грама ориз Кромид Шери домат 200 грама грашок Морков Кари Прстофат сол и бибер Начин на подготовка: Измијте го оризот и сварете го. На малку масло пропржете го кромидот, а по неколку минути додајте

Рижото со кари и зеленчук

Рижото со кари и зеленчук

Овој необичен рецепт за рижото е одличен прилог, но и вкусно главно јадење. Доколку сакате зачинета храна, пробајте го уште денес. Потребни состојки: 180 грама ориз Кромид Шери домат 200 грама грашок Морков Кари Прстофат сол и бибер Начин на подготовка: Измијте го оризот и сварете го. На малку масло пропржете го кромидот, а по неколку минути додајте