притисни ентер »

Mercedes CLA во Shooting Brake изведба

Mercedes CLA во Shooting Brake изведба

Неколку денови по премиерата на новата генерација на CLA на CES саемот во Лас Вегас, X-Tomi Design објави фотографија од можниот иззглед на Shooting Brake изведбата. Овој реднер доаѓа откако германскиот производител објави дека во моментов работи на тестирање и на Shooting Brake изведбата на CLA. Истиот овој модел се базира на MFA (Modular Front-drive