притисни ентер »

Легендарниот Рондо стави крај на незаборавното НБА патување
Легендарниот Рондо стави крај на незаборавното НБА патување

Легендарниот Рондо стави крај на незаборавното НБА патување

Ражон Рондо со години наназад беше еден од најдобрите плејмејкери во НБА лигата, но во ситуација кога две години беше надвор од тренажен процен, денеска објави дека заминува во кошаркарска пензија. Поранешниот кошаркар на Бостон и Лос Анџелес Лејкерс објави крај на 38-годишна возраст, одлука која не доаѓа како огромно изненадување ако се знае дека

НБА лига: Раџон Рондо објави крај на кариерата

НБА лига: Раџон Рондо објави крај на кариерата

Двократниот НБА шампион, американскиот кошаркар Раџон Рондо објави крај на кариерата по 16 години минати во најсилната светска кошаркарска лига. „Готово е. Повеќе не можам. Повеќе би сакал да го минувам времето со моите деца. Го сакав секој момент што го минав во лигата и го ценам братството што имав можност да го споделам. Научив многу играјќи кошарка,

Легендарниот плејмејкер Рондо замина во пензија

Легендарниот плејмејкер Рондо замина во пензија

Еден од најмаркантните плејмејкери во историјата на НБА лигата, Рајжон Рондо стави крај на 16 сезонската НБА кариера и официјално замина во пензија. Оваа одлука 38-годишникот ја објави на подкастот на Мет Барнс и Стивен Џексон. НБА кариерата на Рондо завршува со две шампионски титули освоени со Бостон и Лос Анџелес Лејкерс, четири настапи на Ол-стар

НБА лига: Раџон Рондо објави крај на кариерата

НБА лига: Раџон Рондо објави крај на кариерата

36 Споделувања Share Tweet Двократниот НБА шампион, американскиот кошаркар Раџон Рондо објави крај на кариерата по 16 години минати во најсилната светска кошаркарска лига. „Готово е. Повеќе не можам. Повеќе би сакал да го минувам времето со моите деца. Го сакав секој момент што го минав во лигата и го ценам братството што имав можност да го споделам

Рондо објави крај на кариерата

Рондо објави крај на кариерата

Двократниот шампион во НБА, Ражон Рондо и официјално го објави своето пензионирање. 38-годишниот гард го објави ова за време на негово гостување во поткаст, чии домаќини се две легенди на Лигата – Мет Барнс и Стивен Џексон. Рондо, кој освои титули со Бостон Селтикс во 2008 година и Лос Анџелес Лејкерс во 2020 година, беше без тим од 2022 година кога

Рондо потврди дека и става крај на кариерата

Рондо потврди дека и става крај на кариерата

Ражон Рондо денеска соопшти дека одлучил да и стави крај на професионалната кариера, пренесуваат американските медиуми. Последниот меч Рондо го одигра пред две години во Кливленд. „Сега повеќе сакам да поминувам време со моите деца. Доволно заработив во кариерата, сега е време да се грижам за нив“, изјави Рондо. Во 2006 година, Рондо беше драфтуван

Лејкерс вечер треба да победи и да му честита пензионирање на Рондо

Лејкерс вечер треба да победи и да му честита пензионирање на Рондо

Веста на денот во НБА е дека плејмејкерот Реџон Рондо и официјално стави крај на играчката кариера (последниот меч го одигра во 2022 година), а еден од клубовите со кои освои титула, Лос Анџелес лејкерс, вечер гостува кај Торонто и би требало да победи со оглед на тоа какви се квотите за конечен тип. Рондо е еден од само двајцата во историјата на НБА