притисни ентер »

Чеховски Медведи прв тест за металурзите
Чеховски Медведи прв тест за металурзите

Чеховски Медведи прв тест за металурзите

Ракометарите на Металург, денеска (19 ч.) во Москва, ќе го имаат првиот тест за проверка на формата и уиграноста на екипата. Во рамките на пријателскиот турнир во овој град, противник ќе им биде рускиот првак Чеховски Медведи, Покрај домаќинот Чеховски Медведи, ривали на Металург на подготвителниот турнир ќе му бидат и белорускиот првак Мешков Брест

Металург на турнир во Русија

Металург на турнир во Русија

Ракометарите на Металург во интензивниот период за подготвки кратко беа во Скопје по враќањето од Копаоник, а веќе се во Русија каде во Чехово од утре до недела ќе бидат дел од квалитетен подготвителне турнир. Прв противник на Металург утре ќе биде екипата на Чеховски Медведи, в сабота македонскиот состав ќе се соочи со Мешков Брест, а в недела настапот

Металург од денеска во Русија, време е за тест на силата

Металург од денеска во Русија, време е за тест на силата

Пред еден ден се вратија од Копаоник, а веќе ракометарите на Металург се на пат кон Москва, Русија каде од утре до недела ќе учествуваат на силниот подготвителен турнир во Чехов. На турнирот покрај Металург ќе настапат и домаќинот Чеховски Медведи, белорускиот првак Мешков Брест и романска Стеауа. Екипите ќе играат по принципот „секој со секого“, што

Металург од денеска во Русија, време е за тест на силата

Металург од денеска во Русија, време е за тест на силата

Пред еден ден се вратија од Копаоник, а веќе ракометарите на Металург се на пат кон Москва, Русија каде од утре до недела ќе учествуваат на силниот подготвителен турнир во Чехов. На турнирот покрај Металург ќе настапат и домаќинот Чеховски Медведи, белорускиот првак Мешков Брест и романска Стеауа. Екипите ќе играат по принципот „секој со секого“, што

Ракометарите на Металург заминаа на турнир во Чехово

Ракометарите на Металург заминаа на турнир во Чехово

Металург по краткиот престој во Скопје, денеска замина кон Москва, кадешто ќе настапи на претсезонскиот турнир во Чехово, Русија. Освен Металург, на турнирот во Чехово ќе настапат и екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест и Стеауа. Металург првиот меч го игра од 19 часот на 16 август против Чеховски Медведи, а еден ден подоцна од 14 часот ќе се соочи

Металург летна за Русија на силниот турнир во Чехово

Металург летна за Русија на силниот турнир во Чехово

Кратко траеше престојот на Металург во Скопје, откако утрово делегацијата на поранешниот македонски шампион летна за Русија. Тимот од Автокоманда по припремите на Копаоник, тргна кон втората фаза од претсезонските подготовки и ќе настапи на силниот меѓународен турнир во Чехово (Русија), на кој, покрај Металург, ќе настапат и екипите на Чеховски Медведи,

Ракометарите на Металург отпатуваа за Русија

Ракометарите на Металург отпатуваа за Русија

Подготовките за новата сезона, РК Металург ќе ги продолжи со настапот на пријателскиот турнир во Чехово, Русија. „Сините“ од Автокоманда денеска заминаа за Чехово каде ќе играат против Чеховски Медведи, Мешков Брест и против Стеауа. Распоред на турнирот: 16 август (петок) Мешков Брест – Стеауа Чеховски Медведи – Металург 17 август (сабота) Металург

ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ РАБОТИ: Металург од Копаоник во „Борис Трајковски“ навиваше за кадетите

ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ РАБОТИ: Металург од Копаоник во „Борис Трајковски“ навиваше за кадетите

Ракометарите на Металург завршија со подготовките на Копаоник и по враќањето во Скопје, заедно се појавија на појавија синоќа во „Борис Трајковски“ арената за да му дадат поддршка на кадетскиот национален тим во осминафиналениот меч со Португалија на СП У19. Металург има неколку играчи во националниот тим, па не смееше да изостане клупската поддршка

ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ РАБОТИ: Металург од Копаоник во „Борис Трајковски“ навиваше за кадетите

ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ РАБОТИ: Металург од Копаоник во „Борис Трајковски“ навиваше за кадетите

Ракометарите на Металург завршија со подготовките на Копаоник и по враќањето во Скопје, заедно се појавија на појавија синоќа во „Борис Трајковски“ арената за да му дадат поддршка на кадетскиот национален тим во осминафиналениот меч со Португалија на СП У19. Металург има неколку играчи во националниот тим, па не смееше да изостане клупската поддршка

Металург вчера се врати од Копаоник, утре патува за Русија

Металург вчера се врати од Копаоник, утре патува за Русија

Тимот на Металург се врати од Копаоник, каде од 6 август ги мина висинските и базичните подготовки. Под водство на новиот тренер Дамир Стојановиќ ракометарите работеа една седмица, а денеска имаат слободен ден. Веќе утре металурзи патуваат за Русија, каде ќе бидат дел од турнирот на Чеховски Медведи, заедно со домаќинот и со екипите на Мешков Брест