притисни ентер »

ФК Вардар: Доста беше, во петок ќе ја кажеме вистината!
ФК Вардар: Доста беше, во петок ќе ја кажеме вистината!

ФК Вардар: Доста беше, во петок ќе ја кажеме вистината!

Од раководството на Вардар најавија прес-конференција за во петок на која како што велат, ќе кажат кои му го свртеле грбот на клубот кога било најпотребно. Вардар лошо ја почна сезоната во Првата лига, во моментов е на последното место и е прв кандидат за испаѓање. Клубот за петок закажа прес-конференција на која ќе обелодени некои важни работи во

ФК Вардар закажува прес: Доста беше! Време е да ја знаете целокупната вистина!

ФК Вардар закажува прес: Доста беше! Време е да ја знаете целокупната вистина!

ФК Вардар закажува прес: Доста беше! Време е да ја знаете целокупната вистина! Ф.К. Пред 23 секунди фото: ФК Вардар Во август еден од првите луѓе на навивачката група „Комити“, Милорад Миленковски изјави дека завршени се сите процедури, Здружението 35 години Вардарци зад кое стои навивачката група „Комити“ ја презема и раководната структура, и 100%

Вардар го крена гласот: Доста беше! Време е да ја кажеме вистината!

Вардар го крена гласот: Доста беше! Време е да ја кажеме вистината!

На својата страница на „Фејсбук“ фудбалскиот клуб Вардар најави прес-конференција за во петок, на која, како што најавуваат, ќе ја каже целокупната вистина за оние кои ветиле дека ќе помогнат, а на крајот му го свртеле грбот на клубот. Прес-конференцијата ќе биде во прес-салата во СЦ Јане Сандански во 11:55 часот. „Време е ФК Вардар да го каже својот

Вардар: Задутре ќе им го честитаме последното место на тие што му го свртеа грбот на клубот на народот!

Вардар: Задутре ќе им го честитаме последното место на тие што му го свртеа грбот на клубот на народот!

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар има лош почеток на сезоната во Првата лига, каде што се врати по пауза од две години, но очигледно сè уште не ги надмина проблемите со кои се соочуваше во изминатиот период. „Црвено-црните“ закажаа прес-конференција в петок, која ќе почне во 11.55 часот, а на неа најавија дека ќе ги запознаат навивачите

ФК Вардар: Доста беше, во петок ќе ја кажеме вистината!

ФК Вардар: Доста беше, во петок ќе ја кажеме вистината!

Од раководството на Вардар најавија прес-конференција за во петок на која како што велат, ќе кажат кои му го свртеле грбот на клубот кога било најпотребно. Вардар лошо ја почна сезоната во Првата лига, во моментов е на последното место и е прв кандидат за испаѓање. Клубот за петок закажа прес-конференција на која ќе обелодени некои важни работи во

Вардар: Задутре ќе им го честитаме последното место на тие што му го свртеа грбот на клубот на народот

Вардар: Задутре ќе им го честитаме последното место на тие што му го свртеа грбот на клубот на народот

Фудбалскиот клуб Вардар на својата официјална страница го објави следново: Време е ФК Вардар да го каже својот збор. Доста беше! Во петок (29.09.2023) закажуваме вонредна прес-конференција, која ќе се одржи во просториите на прес-салата при СЦ Јане Сандански, во населбата Аеродром, а која симболично ќе започне во 5 за 12, односно во 11:55ч Ги повикуваме

Вонредна прес-конференција: ФК Вардар ќе открие кој му свртел грб на клубот на народот!

Вонредна прес-конференција: ФК Вардар ќе открие кој му свртел грб на клубот на народот!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Од ФК Вардар најавија вонредна прес-конференција која ќе се одржи во прес-салата при СЦ Јане Сандански во Аеродром. На прес-конференцијата од клубот најавија дека ќе ја откријата целата вистина за лошата состојба. ЕКСКЛУЗИВНО: 100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА

ФК Вардар: Време е да го кажеме својот збор, доста беше!

ФК Вардар: Време е да го кажеме својот збор, доста беше!

Македонскиот фудбалски бренд Вардар по пауза од две сезони се врати во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), но се чини дека не успеа да се справи со проблемите. Тимот игра лошо, има само една победа и со само четири бода е на последната позиција на табелата во ПМФЛ, но проблемите во редовите на „црвено-црните“ се поголеми, барем така може да се

ФК Вардар: Доста беше!

ФК Вардар: Доста беше!

ФК Вардар и натаму се бори со тешките времиња. Пред стартот на сезоната имаше најави за подобри денови и за расчитување на голем дел од долговите, но кризата продолжува. „Црвено-црните“ немаат средства да функционираат, чекајќи да се исполнат ветувања паднаа во подлабоки проблеми. Токму затоа и закажаа прес-конференција која ќе се одржи во петок во