Дебакл на Јувентус – Влаховиќ промаши пенал

Фудбалерите на Јувентус се поразени од германскиот второлигаш Нирнберг со 3:0 во пријателски натпревар, прв под команда на новиот тренер Тиаго Мота. Српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ на овој натпревар од стартот на вториот дел играше со капитенската лента која ја презеде, но не се прослави бидејќи промаши пенал при резултат 0:1. . Голманот на

Мота по убедливиот пораз на Јувентус: Мора брзо да се подобриме…

Јувентус не се прослави на првиот тест натпревар за новата сезона и на дебито на тренерот Тијаго Мота загуби од Нирнберг со убедливи 3-0. Влаховиќ промаши пенал, Јувентус потопен во првиот меч под водство на Мота (ВИДЕО) „Старата дама“ не реализираше пенал преку Влаховиќ при негатива од 1-0 за да во самиот финиш прими два гола и доживее тежок пораз

Второлигашот Нинберг го декласира Јувентус

Екипата на Јувентус доживеа дебакл во првиот подготвителен натпревар во пресрет на новата сезона. Во Германија, второлигашот Нинберг го победи Јувентус, на чија клупа дебитираше Тијаго Мота, со 3:0. Каспер Жандер го постигна првиот гол, а во финишот на натпреварот во 87. и 89.минута, Дастин Форкел и Тимот Јанис ја потврдија победата на Нинберг. Напаѓачот

Германски второлигаш во контролен меч го декласираше Јувентус

Фудбалерите на Јувентус доживеаја непријатно изненадување на пријателски натпревар, кои беа поразени со убедливи 3:0 од германскиот клуб Нирнберг . Станува збор за екипа која игра во втората германска лига, што покажува уште колку натпревари треба да одигра клубот од Торино. Српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ од редовите на „Старата дама“ не реализираше

Јувентус се посрамоти на контролата со Нирнберг

Тијаго Мота го очекува многу работа за да внесе победнички менталитет во таборот на Јувентус, тоа беше очигледно и на денешниот контролен меч со Нирнберг што „старата дама“ го загуби со убедливи 3-0. Првиот контролен натпревар мина во слабо издание на најтрофејниот италијански клуб, кој по првото полувреме се најде во негатива од 1-0, резултат при

Јувентус посрамотен од германски второлигаш

Јувентус доживеа непријатен пораз на пријателски натпревар со 3:0 од германскиот клуб Нирнберг. Нирнберг поведе во 19 минута и тој резултат беше актуелен до последните пет минути кога домаќините постигнаа уште два гола. Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓ Влаховиќ имаше шанса да израмни во 72-та минута, но промаши пенал. Dušan Vlahović misses

Влаховиќ промаши пенал, Јувентус потопен во првиот меч под водство на Мота

Екипата на Јувентус доживеа убедлив пораз од Нирнберг од 3-0 во првиот меч во подготовките за новата сезона. Ова беше прв натпревар, деби за Тијаго Мота на клупата на „бјанконерите“, деби кое нема по добро да го памети со оглед на негативниот резултат. Јасно е дека добра тимот ќе се воигрува, ќе се бара посакуваната форма, ритам, ама во исто време