притисни ентер »

Бајден: Верувам дека сме блиску до договор за заложниците

Бајден: Верувам дека сме блиску до договор за заложниците

Американскиот претседател Џо Бајден верува дека се приближуваат кон договор за ослободување на заложниците што ги држи Хамас во Газа. На прашањето на новинарите дали се блиску до договор, Бајден одговори: „Верувам дека е така“. Катарскиот премиер, клучен посредник меѓу Израел и Хамас, изјави за време на викендот дека треба да се разработат само „ситни

Бајден: Верувам дека сме блиску до договор за заложниците

Бајден: Верувам дека сме блиску до договор за заложниците

Американскиот претседател Џо Бајден верува дека се приближуваат кон договор за ослободување на заложниците што ги држи Хамас во Газа. На прашањето на новинарите дали се блиску до договор, Бајден одговори: „Верувам дека е така“. Катарскиот премиер, клучен посредник меѓу Израел и Хамас, изјави за време на викендот дека треба да се разработат само „ситни

Бројот на загинати во војната во Газа надмина 13 300, Бајден верува дека набрзо ќе има договор за ослободување на заложниците што ги држи Хамас

Бројот на загинати во војната во Газа надмина 13 300, Бајден верува дека набрзо ќе има договор за ослободување на заложниците што ги држи Хамас

Се претпоставува дека Хамас во заложништво држи 239 лица од 26 различни држави Претседателот на САД, Џо Бајден денеска нагласи дека верува оти набрзо ќе биде постигнат договор за ослободување на заложниците што ги држи Хамас во Појасот Газа. Хамас држи од 200 до 250 израелски заложници во Појасот Газа, кои беа заробени на 7 октомври кога исламистичката

Бајден: Верувам дека сме блиску до договорот за ослободување на заложниците

Бајден: Верувам дека сме блиску до договорот за ослободување на заложниците

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека верува оти договорот за ослободување на некои заложници кои ги држел Хамас во Газа е блиску. На прашањето на новинарот дали договорот е близок, Бајден одговори: „Верувам дека е“. Премиерот на Катар, клучен посредник меѓу Израел и Хамас, изјави за време на викендот дека само „многу ситни детали“ треба

Хамас во заложништво држи 239 луѓе од 26 држави, Бајден верува дека наскоро ќе бидат ослободени

Хамас во заложништво држи 239 луѓе од 26 држави, Бајден верува дека наскоро ќе бидат ослободени

Хамас во заложништво држи 239 луѓе од 26 држави, Бајден верува дека наскоро ќе бидат ослободени М.Р.П. Пред 5 минути Џо Бајден / Фото EPA-EFE/YURI GRIPAS / POOL Претседателот на САД, Џо Бајден денеска нагласи дека верува оти набрзо ќе биде постигнат договор за ослободување на заложниците што ги држи Хамас во Појасот Газа. Добиј ги најважните вести,

На Косово за десет дена се пререгистрирани над 2.000 возила со таблички РКС

На Косово за десет дена се пререгистрирани над 2.000 возила со таблички РКС

На Косово за десет дена се пререгистрирани над 2.000 возила со таблички РКС М.Р.П. Пред 5 минути Митровица регистарски таблички / Фото EPA-EFE/DJORDJE SAVIC На Косово во претходните 10 дена од српски на РКС се пререгистрирани 2.013 возила, а само денеска 107, јавија приштинските медиуми повикувајќи се на податоци на косовската полиција. Добиј ги најважните

Бајден: Верувам дека набрзо ќе биде постигнат договор за ослободување на заложниците од Појасот Газа

Бајден: Верувам дека набрзо ќе биде постигнат договор за ослободување на заложниците од Појасот Газа

Претседателот на САД, Џо Бајден денеска нагласи дека верува оти набрзо ќе биде постигнат договор за ослободување на заложниците што ги држи Хамас во Појасот Газа. Хамас држи од 200 до 250 израелски заложници во Појасот Газа, кои беа заробени на 7 октомври кога исламистичката група го нападна Израел. Се претпоставува дека Хамас во заложништво држи 239

Бајден: Верувам дека сме блиску до договор за заложниците

Бајден: Верувам дека сме блиску до договор за заложниците

Американскиот претседател Џо Бајден верува дека се приближуваат кон договор за ослободување на заложниците што ги држи Хамас во Газа. На прашањето на новинарите дали се блиску до договор, Бајден одговори: „Верувам дека е така“. Катарскиот премиер, клучен посредник меѓу Израел и Хамас, изјави за време на викендот дека треба да се разработат само „ситни