притисни ентер »

Погледнете го краш тестот на Aurus – службениот автомобил на Путин
Погледнете го краш тестот на Aurus – службениот автомобил на Путин

Погледнете го краш тестот на Aurus – службениот автомобил на Путин

Пред три години беше претставен концептниот автомобил Aurus Senat кој се прослави како службен автомбил на Владимир Путин. Поради перформансите овој автомобил уште за првите неколку месеци беше во целост распродаден и тоа за сите примероци планирани да се произведат во наредните две години. Интерес предизвика и краш тестот на овој автомобил кој беше

Тврдина на тркала: Ова е "ѕверот" во кој се вози Путин во Женева

Тврдина на тркала: Ова е "ѕверот" во кој се вози Путин во Женева

И во текот на престојот во Женева, каде денеска се состанал со американскиот претседател Џо Бајден, Путин се возел со "Аурус". "Аурус Сенат" е најновата лимузина на рускиот претседател Владимир Путин и ова лускузно возило чини 250.000 долари во регуларна продажба, иако постојат и моделите со помоќни перформанси во вредност од 275.000 долари, и оние

„Ѕверот“ на Путин на улиците во Женева: Ова е најбезбеден автомобил во светот- се вели дека може да издржи и мал нуклеарен напад

„Ѕверот“ на Путин на улиците во Женева: Ова е најбезбеден автомобил во светот- се вели дека може да издржи и мал нуклеарен напад

Лимузината во која се вози рускиот претседател Владимир Путин е веќе добро позната на целиот свет. И за време на неговиот престој во Женева, каде што денес ќе се сретне со неговиот американски колега Џо Бајден, Путин ќе вози „Аурус“. Путин едет на виллу Ла Гранж. Швейцария осуществляет поддержку с воды и воздуха. pic.twitter.com/6RlszgFoYs — Кремлевский