притисни ентер »

НБА сериозно размислува за зголемување на бројот на екипи
НБА сериозно размислува за зголемување на бројот на екипи

НБА сериозно размислува за зголемување на бројот на екипи

Националната кошаркарска асоцијација на САД и Канада (НБА) ќе се фокусира на зголемување на бројот на тимови во првенството, откако го потпиша долгоочекуваниот нов договор за телевизиски права. Ова го соопшти комесарот Адам Силвер, цитиран од американските медиуми. Силвер прецизираше дека ова е следната голема цел на НБА, која има 30 екипи и два помалку