притисни ентер »

Рецепт: НАЈВКУСНАТА и НАЈБРЗА БИСКВИТ ТОРТА
Рецепт: НАЈВКУСНАТА и НАЈБРЗА БИСКВИТ ТОРТА

Рецепт: НАЈВКУСНАТА и НАЈБРЗА БИСКВИТ ТОРТА

Овој рецепт е еден од најчесто практикуваните, а поради неговата едноставност е обожаван од почетниците готвачи. Потребни состојки: 1 литар млеко 4 кесички прашок за пудинг од ванила 12 лажици шеќер 200 грама бела чоколада за готвење 250 грама маргарин 450 грама бисквити 2 кесички шлаг пена сечкани лешници Подготовка: Сварете го пудингот со млекото,

Колач со пудинг и бисквити

Колач со пудинг и бисквити

Потребни состојки : бисквити пудинг по желба млеко шеќер Начин на подготовка : Количините за состојките се произволни, затоа што колачот се реди по сопствена желба. Пудингот сварете го според упатството на кесичката. Одберете пудинг по сопствен вкус (ванила, јагода, чоколадо, а може да искомбинирате и два различни пудинга). Во тава или пластичен сад

Колач од само 4 состојки а без печење: совршена комбинација, готова за 10-15 минути

Колач од само 4 состојки а без печење: совршена комбинација, готова за 10-15 минути

За овој колач дознав многу одамна од една пријателка, таа го нарече „мрзлива торта“ и тоа со право, бидејќи се приготвува за само 10-15 минути. Потребни состојки: -бисквити -пудинг по желба -млеко -шеќер Постапка: НАМЕРНО не ги напишав количините на состојките, затоа што колачот се реди по сопствена желба, се реди во било кој сад по ваша желба, тркалезна,