притисни ентер »

Марко: Колку ги чини Ферари секој судир на Саинс?
Марко: Колку ги чини Ферари секој судир на Саинс?

Марко: Колку ги чини Ферари секој судир на Саинс?

Откако шефот на Ферари, Матија Биното неодамна изјави дека се сомнева дека ривалите од Ред бул ќе имаат доволно пари за развој на болидот поради воведувањето на ограничениот буџет во Ф1, советникот на „бикот“, Хелмут Марко, вели дека италијанскиот тим треба да биде загрижен од сумата која ќе ја даде за резервни болиди по неколкуте судири на Карлос

Ферари смислил начин како болидот да им биде полесен за врема на трка

Ферари смислил начин како болидот да им биде полесен за врема на трка

Двете најдобри екипи во Ф1 сезонава, Ферари и Ред Бул, се обидуваат на сите можни начини да си олеснат околу своите болиди за претстојната трка во Барселона, која е на распоредот од 22 мај. Имено, италијанскиот тим прв објави дека подготвиле болид кој е нешто полесен во килограмите од нормалното, што не беше случај во Мајами, нешто што ќе им овозможи