притисни ентер »

Се врши увид во рудникот Бучим каде загинаа две лица
Се врши увид во рудникот Бучим каде загинаа две лица

Се врши увид во рудникот Бучим каде загинаа две лица

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа извршија увид во рудникот Бучим, работна единица Флотација, каде денеска околу 11:50 часот две лица го загубија животот, а едно се здобило со телесни повреди. Според првичните

Се врши увид во рудникот Бучим: Обивинителството работи на откривање на причините за несреќата

Се врши увид во рудникот Бучим: Обивинителството работи на откривање на причините за несреќата

Обвинителството издаде наредби за обезбедување на техничката документација за силосите, целокупната документација за ангажманот на алпинистичкиот клуб „Плоча’“, правилниците за работа на работната единица Флотација, како и наредба за вршење на обдукција на телата на починатите Во рудникот Бичим во Радовиш каде денеска две лица при работи ги загубија

ЈО: Рудникот Бучим го обезбедува полиција, продолжува увидот на местото каде загинаа двајца алпинисти

ЈО: Рудникот Бучим го обезбедува полиција, продолжува увидот на местото каде загинаа двајца алпинисти

ЈО: Рудникот Бучим го обезбедува полиција, продолжува увидот на местото каде загинаа двајца алпинисти М.Д. Пред 2 минути Јавно Обвинителство / Фото: МИА Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа извршија увид во рудникот

Јавното обвинителство пред полноќ соопшти: Се врши увид од страна на Јавен обвинител за трагедијата во рудникот Бучим

Јавното обвинителство пред полноќ соопшти: Се врши увид од страна на Јавен обвинител за трагедијата во рудникот Бучим

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа извршија увид во рудникот Бучим, работна единица Флотација, каде на 13.10.2021 година околу 11:50 часот две лица го загубија животот, а едно се здобило со телесни повреди. Според

Загинаа двајца алпинисти во рудникот Бучим кои биле ангажирани за чистење на високо недостапни силоси

Загинаа двајца алпинисти во рудникот Бучим кои биле ангажирани за чистење на високо недостапни силоси

Во 11:43 часот, денеска две лица загинаа во рудникот „Бучим“ кај Радовиш, членови на Алипинистичкиот клуб „Плоча“ од Радовиш кои биле ангажирани за чистење на високо недостапни силоси. Во официјалната изјава на рудникот „Бучим” стои дека во работната единица флотација се случил несреќен случај, при што две лица се починати. – Починатите лица се подизведувачи

Двајца алпинисти од Радовиш загинаа чистејќи високи силоси во рудникот Бучим

Двајца алпинисти од Радовиш загинаа чистејќи високи силоси во рудникот Бучим

Двајца радовишани, членови на Алпинистичкиот клуб „Плоча“, загинаа чистејќи високонедостапни силоси на рудникот Бучим. Веста ја потврдија и од компанијата и од МВР, од каде соопштија како настанал несреќниот случај во кој загинаа двајца алпинисти во работната единица Флотација на Бучим. Првичните информации се дека двајцата радовишани починале од задушување

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“. Трагедијата се случи денес предпладне кога двајцата радовишани чистеле високо недостапни силоси, работа која ја извршувале како надворешни лица ангажирани од алпинистичкиот клуб „Плоча“, подизведувачи во рудникот. Засега е познато дека тие починале на пат кон болница, каде им подглегнале на повредите. Од

Трагедија во рудникот Бучим: Две лица од алпинистички клуб во Радовиш загинаа при чистење на силос

Трагедија во рудникот Бучим: Две лица од алпинистички клуб во Радовиш загинаа при чистење на силос

Две лица загинаа во рудникот „Бучим“ кај Радовиш денеска претпладне, членови на Алипинистичкиот клуб „Плоча“ од Радовиш кои биле ангажирани за чистење на високо недостапни силоси. Во официјалната изјава на рудникот „Бучим” стои дека во работната единица флотација се случил несреќен случај, при што две лица загинале. Се работи за членови на подизведувачи

Двајца алпинисти загинаа во „Бучим“

Двајца алпинисти загинаа во „Бучим“

Две лица ангажирани за чистење на виско недостапни места во рудникот Бучим го загубија животот. Се работи за членови на алпинистичкиот клуб Плоча од Радовиш кои како подизведувачи извршувале  работни задачи-чистење на високо недостапни силоси. Настанот го потврдија и од рудникот Бучим кои преку писмена изјава на нивната официјална веб страница информираа