притисни ентер »

Не сакаш да носиш бикини? Епа казна …

Не сакаш да носиш бикини? Епа казна …

Женската ракометна репрезентација на Норвешка во ракомет на песок, е казнета со 1500 евра од страна на ЕХФ затоа што одбила да носи бикини, а носела поинаков вид на опрема односно шорцеви. Во тек е Европскиот шампионат во ракомет на плажа, а казната за норвежанките следува по мечот со Шпанија. Самитре репрезентативки одбиле да ја променат опремата,

Не сакаш да носиш бикини? Епа казна …

Не сакаш да носиш бикини? Епа казна …

Женската ракометна репрезентација на Норвешка во ракомет на песок, е казнета со 1500 евра од страна на ЕХФ затоа што одбила да носи бикини, а носела поинаков вид на опрема односно шорцеви. Во тек е Европскиот шампионат во ракомет на плажа, а казната за норвежанките следува по мечот со Шпанија. Самитре репрезентативки одбиле да ја променат опремата,

Не сакаа да носат бикини, па добија казни – Скандал со Норвежанките на ЕП во ракомет на песок

Не сакаа да носат бикини, па добија казни – Скандал со Норвежанките на ЕП во ракомет на песок

Скандалот кој изби во ракометот на песок доби завршница откако репрезентацијата на Норвешка на крајот е казнета затоа што не ги играла своите натпревари во бикини. Ракометарките на Норвешка во ракомет на песок мечот за бронзата на ЕП во Бугарија го одиграа во шорцеви. Норвежанките сметаат дека правилата на ЕХФ кои налагаат носење на тесни гаќички доведува

Не сакаш да носиш бикини? Епа казна …

Не сакаш да носиш бикини? Епа казна …

0 Женската ракометна репрезентација на Норвешка во ракомет на песок, е казнета со 1500 евра од страна на ЕХФ затоа што одбила да носи бикини, а носела поинаков вид на опрема односно шорцеви. Во тек е Европскиот шампионат во ракомет на плажа, а казната за норвежанките следува по мечот со Шпанија. Самитре репрезентативки одбиле да ја променат опремата,

Неверојатна одлука на ЕХФ: Норвежанките казнети бидејќи не сакале да носат бикини на терен

Неверојатна одлука на ЕХФ: Норвежанките казнети бидејќи не сакале да носат бикини на терен

Норвешките спортисти, политичари и медиуми вчера и денеска изнесуваат критики на сметка на Европската ракометна федерација (ЕХФ) поради паричната казна која ѝ била доделена на женската селекција на песок, откако одбиле да го играат натпреварот за трето место на ЕП облечени во бикини. Дисциплинската комисија на ЕХФ во понеделникот изрекла парична казна

Ракомет на плажа: Норвешка плаќа 1.500 евра затоа што играчите не носеле бикини

Ракомет на плажа: Норвешка плаќа 1.500 евра затоа што играчите не носеле бикини

Норвешките ракометарки на плажа носеа шорцеви наместо долни костими за капење на мечот на Европското првенство, а поради тоа националната федерација на оваа земја (НХФ) ќе плати казна од 1.500 евра. Европската ракометна федерација (ЕХФ) вели дека казната е последица на „неправилно облекување“ на норвешката репрезентација. Наместо бикини, норвешките

Норвешките ракометарки одбија да играат во бикини гаќички

Норвешките ракометарки одбија да играат во бикини гаќички

Светската ракометна асоцијација (ИХФ) парично ја казни норвешката женска репрезентација во ракомет на песок, откако ракометарките одбија да настапат во бикини гаќички и порачаа дека тоа го сметаат за сексуализација на спортистките. Норвежанките го игнорираа предупредувањето да се придржуваат до протоколот и се појавија во кратки шорцови на песокот

Норвешките ракометарки казнети откако одбија да играат во бикини-гаќички на жешкиот бугарски песок

Норвешките ракометарки казнети откако одбија да играат во бикини-гаќички на жешкиот бугарски песок

Светската ракометна асоцијација (ИХФ) парично ја казни норвешката женска репрезентација во ракомет на песок, откако ракометарките одбија да настапат во бикини гаќички на Европското првенство во Варна, Бугарија, порачувајќи дека тоа го сметаат за сексуализација на спортистките. Норвежанките го игнорираа предупредувањето да се придржуваат до протоколот